MASTERCLASS 'Ik probeer luchtiger te zijn' De eerste lichting van Heineken's Masterclass in Leidinggeven zwaaide onlangs af. Twee cursisten vertellen wat de training hen heeft opgeleverd. PASCAL SCHAGEN (31) Rayonmanager Energie van de brouwerij in Zoeterwoude, werkt 9 maanden bij Heineken Lijfspreuk Pluk de dag Inspiratiebron "Mijn eerste werkgever, een bakker. Zo'n man voor wie iedereen graag nét een stapje harder liep." Leukste moment als leidinggevende "Toen ik in mijn derde week een database per ongeluk had laten verdwijnen, joegen mijn col lega's me op stang. 'Nou, je carrière hier wordt in ieder geval kort en overzichtelijk.' Uiteindelijk heb ik alle informatie toch weer boven tafel gekregen." Pascal werkte pas een paar weken bij Heineken toen hij hoorde dat hij de Masterclass in Leidinggeven mocht gaan volgen. Hij plukt daar nog elke dag de vruchten van. Pascal: "Ik had vooraf verwacht dat we vooral veel tools aange reikt zouden krijgen. Hoe krijg je je mensen gemotiveerd? Hoe maak ik van een afdeling een team? Maar de Masterclass bood veel meer. Juist door de samenstelling van mijn groep mede cursisten heb ik veel geleerd. Operationele mensen, commerciële mensen, mensen vanuit Finance of HR. Je kijkt ook eens door de bril van een ander. Dat verbreedt je horizon en maakt je als leidinggevende sterker." RESULTAATGERICHT "Ik heb enorm veel over mezelf geleerd. Mijn drijfveren, sterke en zwakke punten op het gebied van leidinggeven, hoe ik me gedraag tegenover anderen. Toen ik net bij Heineken kwam, wilde ik me misschien toch bewijzen. Daardoor was ik behoorlijk resul taatgericht, vrij gehaast en leefde ik van deadline naar deadline. Door mijn gedrevenheid werd het leidinggeven vooral leiding némen. Maar sommige van mijn mensen werken al 20 jaar op de plants, die hoef ik echt niets meer te vertellen. Ik probeer nu luchtiger te zijn, rust te brengen en richting te geven." ONZEKERHEID "Ik vond het moeilijk om mezelf bloot te geven en een open boek te zijn. Als je afgewezen wordt op de inhoud, vind ik dat niet zo erg. Maar als je ineens wordt aangesproken op je persoonlijkheid, is dat een stuk confronterender. Dan komt er toch wat onzeker heid naar boven. Ik luister goed naar anderen, sta open voor andermans ideeën en heb een ruimtegevende stijl. Dat past prima bij Heineken, maar een andere omgeving vergt misschien weer andere persoonlijke eigenschappen. Wel opvallend dat het ver loop bij Heineken vrij laag ligt. Men blijft relatief lang bij de club. Een goed teken."

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 4