WEETJE NOG... l JUBILEUM jaren '70 2006 Gert den Hertog (van 1993 tot en met 1999 international marketing manager Amstel, nu zelfstandig adviseur) "Hoogtepunt was het verwerven van de sponsoringrechten van de Champions League in 1994. Een jaar later won Ajax in Wenen de finale van de Champions League. Honderden gasten woonden de finale bij en samen met miljoenen consu menten ervoeren zij voor het eerst de door Amstel georganiseerde activiteiten. De enthousiaste reacties van toen hebben de toon gezet voor een reeks van jaren." Eva Gil Trujillo (Product Manager Amstel Marketing in Spanje) "in Spanje bestaat Amstel als merk nog helemaal niet zo lang. In 1984 nam Heine- ken de Aguila brouwerij over. Aguila was toen een verzwakt merk dat last had van negatieve bagage uit het verleden. Een radicale oplossing was nodig: Aguila zou geleidelijk getransformeerd worden in het merk Amstel. In de jaren '90 begon het zogenaamde Kameleon Project. Het Aguila etiket werd stap voor stap veranderd, totdat er in 2004 alleen nog Amstel op stond. Inmiddels is Amstel een merk waar de Spanjaarden van houden, en is het een van de grootste markten voor Amstel wereldwijd." Ruud de Boer (van 1964 tot en met 1969 medewerker hoofdboekhouding, nu hoofd facilitaire dienst in Amsterdam) "1 april was jaarlijks een spannend moment. In een bericht in het personeels blad Vers van 't Vat stond bijvoorbeeld een keer dat gezien het toenemende verkeer in de stad besloten was om de paarden voortaan achter de wagen te spannen. Op 1 april zou tussen de middag een proefrit worden gemaakt. Een aantal collega's ging voorzichtig kijken of dat waar was." Anna Meieshina (manager communicatie Heineken Rusland) "In Rusland is Amstel ook een jong merk. Hier kwamen we pas in 2005 met Amstel op de markt. Als je het vergelijkt met andere bieren op de Russische markt is Amstel een veel fijner en puurder bier. Toegankelijk, met een frisse smaak, maar tegelijk krachtig. We geloven dat het merk mensen aanspreekt die het best uit het leven willen halen." --W O "De beste drinkers drinken het, 's lands beste brouwers brouwen het" 1982 pr '~"r« De Amstel-brouwerij sluit haar deuren, de productie wordt in Zoeterwoude voortgezet 1 Reclameplaat, 1953 AMSTEL V jp 1971 Omdat het ronde logo op slanke flessen optisch vervormde is er een ovale variant ontwikkeld zodat het logo voor het oog weer rond lijkt 2003 Amstel is in meer dan 60 landen verkrijgbaar Nieuw logo waarbij Amstel terugkeert naar de oorspronkelijke vorm en karakter van het merk, de Amstel Cirkel 20 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 24