ER WAS EENS... f JUBILEUM Dit jaar viert Amstel haar 140-jarig bestaan. En wie jarig is, trakteert: aan retail, relaties, horeca en natuurlijk aan consumenten. 1870 1883 1890 1907 1888 ONS BIER IS JARIG 'Ons bier' bestaat 140 jaar, een prachtleeftijd om een feestje te vieren. Amstel doet dit met verschillende acties die de rijke geschiedenis van het merk volop onder de aandacht brengen. Naast een kick-off event voor relaties start Amstel een nieuwe campagne waarin een hoofdrol is weggelegd voor het wereld beroemde Amstel 'vaasje'. Voor de horeca is een speciaal pakket samengesteld met uniek glaswerk. De retail wordt getrakteerd op drie bijzondere jubileumflessen. En tot slot verschijnt het jubileumboek dat het complete verhaal vertelt van 'ons bier'. Eerst even een kort stukje geschiedenis. Oprichters Charles de Pesters en Johannes van Marwijk Kooy brouwden in 1870 voor het eerst Amstel aan de Amsterdamse Mauritskade. Om het bier te koelen werd 's winters ijs uit de nabijgelegen gracht gehaald. Twee jaar later brouwde Amstel jaarlijks een volume van 10.000 hectoliter. Het bier werd in het begin vooral in en om Amsterdam gedronken. Maar vanaf 1926 kwam ook de export naar de rest van de wereld op gang. Tot 1968 is Amstel zelfstandig gebleven; toen fuseerde de brouwerij met Heineken over. Inmiddels wordt Amstel in meer dan zestig landen gedronken, van Griekenland tot het Midden-Oosten. Het aantal geproduceerde hectoliters is sinds de overname vertienvoudigt. Niet slecht voor een merk dat ooit begon als een biertje voor de Amsterdammers. Oprichting van De Pesters, Kooy Co door C.A. de Pesters en J.H. van Marwijk Kooy 1881 - Ingebruikname van ijsmachines voor de koeling tijdens het brouwproces Eerste export naar Nederlands-lndië De naam van de brouwerij wordt omgedoopt tot NV Beiersche Bierbrouwerij De Amstel Naast 61 trekpaarden bezit de brouwerij nu ook een vrachtauto. Zo'n 200.000 hectoliter bier verlaat dat jaar de brouwerij Internationale erkenning: gouden medailles voor het werk van de brouwmeester. Deze zijn nog steeds in het logo terug te vinden 18 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 22