m 1 f li /Vj l ook Duits. Ons weizenbier zal wat zachter worden, maar met een typische touch van Brand." Gevoelig gist Doordat bij weizenbier de nagisting vaak op het fust plaatsvindt, krijg je bij het uitschenken een heftige schuimkraag, die typerend is voor weizenbier, weet brandmanager Mariette Leenhouts. "De smaak is volfris en fruitiger. Consumenten spreken van een makkelijk, wat lichter bier." Clara Wagtendonk roemt het rokerige, kruidnagel achtige aroma. "De typische gist die wij gebrui ken, maakt dit speciale aroma aan. Het is een heel gevoelig gistje. Je moet dat met liefde behandelen." Mariette voegt toe: "Brand staat voor Limburg, maar het is nog veel meer. Daarom willen we de consument juist meer gaan verteilen over de beste ingrediënten." Puur natuur Kenmerkend voor wit- en weizenbier is de 'staande troebeling' van het bier. Mariette: "Deze zakt niet uit en verdwijnt pas als het bier opwarmt. Het is échte brouwkunst om deze troebeling uit fijne tarwe- en gersteiwitdeeltjes te laten bestaan en nog maar een enkele gistcel. Van een gistdepot in fust of glas is dan ook geen sprake." Brand Weizen en Wieckse Witte zijn weliswaar broertjes van elkaar, maar ze worden niet van dezelfde gist gemaakt. "Witbier wordt y bovendien nog gekruid met koriander en KLEINER VAT, SNELLER TAPPEN Brand Weizen biedt de horeca twee grote voordelen. Er is gekozen voor 20 liter fusten. Dat maakt het voor de ondernemer interessanter om speciaalbier te gaan tappen. Op deze manier hoeft het fust niet te lang onder de tap te staan. Bovendien zijn technische aanpassingen die nodig zijn om standaard weizenbier te tappen, zoals een compensatorkraan, voor Brand Weizen niet nodig. Dat is een direct voordeel voor de ondernemer en in het bijzonder voor de Oktoberfesten, waar Brand Weizen wordt geïntro duceerd. Het verhoogt de tapsnelheid. citrus, terwijl weizenbier puur natuur is," legt Clara uit. Witbier streeft naar een zo licht en wit mogelijke kleur. Bij weizenbier is de kleur juist iets steviger dan van een gewone pils. Bestel maar! Maartje van Galen en collega Adriaan Vogelaar zijn als trade marketeers verantwoordelijk voor de doorvertaling naar de horeca. Zij bekijken welke verkooppunten het meest geschikt zijn, waar er kansen liggen en hoe het bier geïntroduceerd wordt. Vanaf oktober start de uitrol van Brand Weizen in de horeca. Eerst op de Oktoberfesten en dan via de Brand Bijzondere Bierenronde. Adriaan: "Brand Weizen is een toeganke- lijk bier, lekker gedurende het gehele jaar. En wie Brand Weizen drinkt, hoort eigenlijk gebruik te maken van speciale hoge glazen van 30 of 50 cl. Als de onder- nemer met deze mooie glazen en het bier met die fraaie schuimkop rondloopt, gaat dat geheid bestellingen opleveren." Rinus Blijleven Senior Research Assistant Product Development, is medeverantwoordelijk voor de ontwikkeling van het product (van research tot productie) iriette Leenhouts Senior Brandmanager Brand, projectleider en groot liefhebber van weizenbier W Constantijn van Nispen Junior Brandmanager Brand, is verantwoordelijk voor het ontwikkelen van de uitstra ling van Brand Weizen Niet op de foto: Adriaan Vogelaar (Channel Develop ment Manager) en Michel Bormans (Manager Brouwen Kwaliteit) ii Heineken nl magazine 15

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 19