HIJS DE ZEILEN! EVENEMENT Dit jaar is Heineken co- sponsor van het Friese skütsjesilen. "Een traditie die hier enorm leeft," aldus account manager Jan Bouma, zelf Fries én fanatiek zeiler. Wat is skütsjesilen? - tcHnfn Marfir. Mc Inn, Ondertekening van de sponsorcontracten. V.l.n.r.: Hilda Boesjes-Beljon, Peter de Jong, Mare Elenbaas (directeur Regio Noord Heineken), Bouwe -Wes.ter.dijk; Robert Jan Hageman (directeur Dokkumer Vlaggen Centrale), Henk Frankema Even voor alle niet-Friezen: we hebben het hier niet over een simpel zeilwed- strijdje. Het skütsjesilen is een heel groot evenement dat dit jaar van 24 juli t/m 6 augustus de hele provincie rondreist. Tot voor kort was Grolsch co-sponsor van het evenement. "Toen bleek dat zij ermee stopten, was dat voor ons een mooie gelegenheid om in dat gat te stappen," vertelt account manager Jan Bouma. "In de Friese horeca hebben Heineken, Amstel en Brand samen een marktaandeel van 70 procent. Dan is het mooi om iets terug te kunnen doen via een traditie die hier enorm leeft. Bovendien laatje op die manier zien dat Heineken een bedrijf is dat dicht bij de lokale bevolking staat." Skütsjes zijn oude Friese platbodems: vrachtschepen waar vroeger bijvoorbeeld turf en mest mee werd vervoerd. In perioden dat de schippers weinig vracht hadden, verdienden ze wat bij door mee te doen aan zeilwedstrijden die tijdens dorps feesten werden georganiseerd door de kasteleins. Info: www.skutsjesilen.nl. SCHIPPERSPET Het sponsorschap geeft Heineken onder meer het recht op gerichte acties in het retailkanaal. "We hebben regionaal een gadget ontwikkeld - een bijzondere schipperspet - die de consument gratis krijgt bij een bepaald aantal blikjes bier," vertelt Bouma. "Dat wordt een collector's item, let maar op! Daarnaast hebben we ook de mogelijkheid om relaties op rond vaartboten uit te nodigen, om samen het spektakel te beleven. Dit jaar zullen dat nog voornamelijk mensen uit het noor den zijn. Maar volgend jaar hoop ik hier ook collega's uit andere delen van het land te verwelkomen, zodat ze kunnen zien wat een geweldig evenement dit is!"

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 9