'Je hebt voor de camera maar één kans' 'Houd je nek en schouders recht' Ze zijn in volle gang: de workshops die Crystal Clear deze zomer organiseert voor het Women in Control Fund. We namen een kijkje bij 'Mediatraining'. Daphne Bunskoek geeft een mediatraining voor het Woman in Control Fund: "Mijn eerste lastige ervaring met de media was toen ik voor TMF werd gevraagd me te laten fotograferen voor een magazine. Ik kwam op de set en moest poseren in zes soorten bikini's. Ik was totaal overdonderd. Toen ik mijzelf terugzag in het blad, besefte ik het belang van een goede mediatraining." Er volgt hard gelach op de anekdote van presentatrice Daphne Bunskoek. Een gevarieerd groepje mensen, onder wie ook eigenaren van bedrijven, doet vandaag mee aan een workshop 'Media training', gegeven door Daphne Bunskoek en Elsemieke Havenga in hotel Krasnapolsky in Amsterdam. De sessie maakt deel uit van een hele reeks workshops, waarvan al het inschrijf geld naar het Women in Control Fund gaat. Het fonds heeft Cry stal Clear opgericht samen met Plan Nederland, om vrouwen in ontwikkelingslanden te helpen een zelfstandig bestaan op te bouwen door het verstrekken van microkredieten. Daphne Bunskoek CAMERA-ANGST Elsemieke Havenga gaat van start en vraagt de deelnemers wat over zichzelf te vertellen terwijl ze worden gefilmd. Dat valt nog niet mee. Non-verbale communicatie, gebruik van de stem en de inhoud van het verhaal komen aan bod. Niet iedereen voelt zich prettig voor een groep en camera, blijkt al snel. Elsemieke geeft deze mensen het advies om goed op de houding te letten, "Houd altijd je nek en schouders recht en ga stevig zitten." Elsemieke Havenga: SECONDENWERK Na de pauze vinden er interviews plaats waarbij de deelnemers lastige vragen op zich afgevuurd krijgen. Daphne wijst erop dat je op tv vaak maar een paar seconden hebt voor je verhaal. "Je hebt maar één kans. Dus vertel je boodschap zo duidelijk moge lijk en weesje er bewust van hoe je overkomt." Marie Monique van der Salm, senior brandmanager van Crystal Clear, kan tevreden zijn. "We krijgen op alle workshops - van mindfullness tot sushi maken - uitsluitend enthousiaste reacties. Circa 1.600 mensen hebben meegedaan aan de workshops. We weten de doelgroep met deze campagne te raken, zodat onze doelstelling - 'het verhaal verder vertellen' - ook echt wordt gerealiseerd. Daarnaast stijgen de merkbekendheid en de emotionele waar den van Crystal Clear. En we zijn heel trots op het bedrag dat we verwachten in te zamelen. De teller staat nu op bijna 170.000!" Elsemieke Havenga 8 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 8