éliss ON THE ROAD TOPVROUW 2010! 'Goed en duidelijk verhaal, wellicht iets meer interactie' 'Wat ik nog miste is hoe we aan betere klantgerichtheid moeten gaan werken' DE KWESTIE KOOISTRA Het bleek een grote wens van veel mensen die vorig jaar de Climate Survey invulden: meer direct contact met de directie. Om die reden ging op 21 mei de Directie Roadshow van start. Een goede gelegenheid om de directie ook eens 'live' te ont moeten. Twee maanden lang, in vijfentwintig sessies, bezochten steeds twee directieleden een afdeling om presentaties en uit leg te geven. Over de stand van zaken in de export naar het buitenland bijvoorbeeld, over de resultaten van de Climate Survey of over Ambitie Nederland bijvoorbeeld. Al met al best een behoorlijke aanslag op de drukke agenda's van de heren, maar ze hadden het er graag voor over. Na afloop kon men enquêtekaarten invullen. Met alle reacties maken we de volgende sessies nog beter. Een paar voorbeelden: Wat? Wieckse Witte en Rose in blik zijn nu ook verkrijgbaar op NS Stations. Waar? Op de grotere stations staan ze in de kiosken, in totaal 138 verkooppunten. Waarom? Sydney van der Zwart, account mana ger Retail: "Heineken Pils in blik werd al langer verkocht op de stations. Dat loopt goed. We proberen het nu ook met Wieckse Witte en Wieckse Rosé in 25 cl-blik. Het gaat in eerst instantie nog maar om een pilot, tot en met september. Daarna gaan we verder kijken." Onze directeur Retail, Isabelle Spindler- Jacobs, is verkozen tot Topvrouw van het Jaar 2010. Volgens de jury van het Vrou welijke Managers Netwerk Nederland (VMNN), heeft zij zich onderscheiden van wege haar voortrekkersrol voor vrouwen in de top van het bedrijfsleven. Binnen Heineken is zij een van degenen die vorm geven aan het Diver- sity-beleid. De prijsuitreiking werd verricht door voormalig minister Gerrit Zalm. Vorig jaar ging de prijs naar Conny Braam van Unilever. Isabelle liet de twee andere genomineerden, Mela- nie Schultz van Haegen (Achmea) en Jeannine Peek (Content), achter zich. Isabelle: "Zelf had ik verwacht dat de jury zou kie zen voor de bekende naam van oud-staatssecretaris Melanie Schultz van Haegen. Wat de doorslag gaf was dat ik als vrouw in een mannencultuur werk." De jury telde daar haar enthousi asme bij op, plus het feit dat ze zich inzet voor het thema Diversity. Meer lezen over Isabelle? Zie het interview in het volgende nummer! Afgelopen maanden heeft Heineken diverse juridische procedures gevoerd tegen horecaondernemer Sjoerd Kooistra. Daarover is geregeld berichtgeving ver schenen in de media. Inzet van de recht zaken is dat Kooistra een substantiële huurachterstand heeft ten aanzien van Heineken. Directeur Horeca Wouter Fijnaut: "Kooistra c.s. is een klant van ons. Wij hebben ruim 20.000 klanten die voor het overgrote deel allemaal keurig op tijd hun rekening betalen. Dhr. Kooistra zou dit ook moeten doen. We hebben inmiddels diverse vonnissen waarin de rechter stelt dat Kooistra, danwel een BV uit zijn netwerk, dient te betalen. Zolang we ons geld niet hebben ontvangen zul len wij onze rechten blijven uitoefenen." 6 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 6