'Marinus kent ongelooflijk veel mensen in en om de stad' KAPOTTE LICHTBAK De lijnen tussen Paul en Marinus zijn kort en daar doen beide hun voordeel mee. En de klant uiteindelijk ook. Marinus: "Het komt geregeld voor dat Paul mij aan het eind van de middag belt en vraagt waar hij het beste kan gaan eten met relaties. Tuurlijk weet hij zelf wel waar het goed is, maar het geeft mij de gelegen heid om een restaurant te tippen waarvoor ik graag iets extra's doe. Bijvoorbeeld omdat het al jaren een trouwe klant is, het contract net is verlengd of omdat de relatie een oppepper kan gebruiken." Paul belt zijn collega ook weieens om andere rede nen. "Dan heb ik bijvoorbeeld gehoord van een medewerker dat de lichtbak van een kroeg kapot is en dan denk ik: even Marinus inlichten." Marinus: "Ik stuur dan iemand die het repareert." EXCLUSIEVE RONDLEIDING Het lijken misschien kleine dingen, maar ze zijn van groot belang voor de relatie met de klant. Den Bosch telt jaarlijks minimaal twee miljoen toeristen. Andere brouwerijen krijgen om die reden ook graag voet aan de grond in de Brabantse horecastad. "De brouwerij geeft Heineken een voorsprong op de concurrentie," zegt Paul. "Met 400 medewerkers is het een belangrijke werkgever in de omgeving. Bovendien is de stad er trots op. Je zou wel gek zijn als je daar in je sales geen gebruik van maakt." Niet voor niets brengt Marinus geregeld met een groep horecaondernemers een bezoek aan de brouwerij. "Paul en zijn managementteam ontvangen ons en geven een exclusieve rondleiding. Klanten vinden dat fantastisch." PRINS AMADEIRO De samenwerking tussen supply en sales gaat inmiddels zover dat er geregeld uitwisselingen plaatsvinden tussen de divisies. De beide managementteams presenteren elkaar hun operatio nele plannen. Ook laat Marinus zich door brouwerijmedewer kers informeren over hoe hij met behulp van Total Productive Paul Bleijs: Management (TPM) zijn commerciële processen kan verbeteren en versnellen. "Wij kunnen daar nog een hoop van leren," aldus Marinus. Omgekeerd komen zijn salesmensen ook vaak op de brouwerij vertellen wat ze aan het doen zijn. "Dan blijkt eens te meer hoe zeer we elkaar nodig hebben," zegt Paul. "Wij kunnen hier wel blind bier produceren maar dat vindt niet automatisch zijn weg naar de tap. Hoe meer wij op de hoogte zijn van de uitdagingen waar Marinus voor staat, hoe beter we daar als brouwerij op kunnen inspelen. En zo kom je op spraakmakende een-tweetjes, zoals het Prins Amadeiro bier dat we vorig jaar speciaal voor carnaval hebben gebrouwen. Voor ons betekende dat extra productie, voor Marinus een leuke aanvulling op zijn verkoop assortiment." Marinus: "Ik heb er veel horecaondernemers en con sumenten blij mee kunnen maken. Daar gaat het uiteindelijk om." Paul Bleijs (51) heeft altijd aan de productiekant gezeten. Begon meer dan 25 jaar geleden op de brouwerij in Den Bosch en bekleedde sindsdien managementfuncties in binnen- en buitenland (Vietnam en Frankrijk). Sinds 2006 brouwerij manager in Den Bosch. Marinus van Dorst (45) komt uit een dranken handelfamilie. Bekleedde de afgelopen 24 jaar verschillende horecamanagementfuncties bin nen Heineken. Is nu zo'n driejaar regiodirecteur Zuidoost-Nederland en is verantwoordelijk voor de sales in deze regio. Heineken nl magazine 5

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 5