'Een vrachtwagen is binnen tien minuten leeg en weer vol' 'Er zijn nu veel minder voertuig bewegingen' V.l.n.r.: Benjamin Nicolasen en Cees van Elk van Heineken, en Am van der Vorst van H&B Logistics Cees van Elk: Dat scheelt veel tijd: er komen elke werkdag tussen de 60 en 120 trailers van Heineken-klanten en 55 vrachtwagens van H&B- klanten. Er is nog meer high-tech te vinden: onbemande LGV's, laser- geleide voertuigen. In deze twintig robots is geïnvesteerd om 80 procent van de piek op te kunnen vangen, voor de rest sprin gen gewone heftrucks bij. Arn: "Zo kunnen we met zo min moge lijk mensen het hele proces handlen. Alleen het zogeheten 'co-packen', ook ons pakkie-an, blijft echt mensenwerk. Onze mensen bouwen er bijvoorbeeld displays voor in de winkels, of voegen Pletterpetten of cd's bij de kratten." VOORDELEN Door eerst het gehele logistieke proces te stroomlijnen, kon het gebouw daarop optimaal worden afgestemd, legt Cees uit. "We plukten de vruchten van al dat voorwerk. De bouw werd zonder meerwerk, binnen het budget en een maand eerder dan gepland opgeleverd. Vanwege de continuïteit in de bevoorrading van klan ten en de aan- en afvoer van de brouwerij hebben we eerst alles verhuisd, en zijn we daarna pas alle mechanisering en automati sering verder gaan uitwerken. De kinderziektes zijn er nu groten- Am van der Vorst: deels wel uit. Wel moeten we tijdig informatie vanuit de brouwerij ontvangen en doorgeven, zodat H&B daarop het vervoer van en naar het magazijn kan plannen. Dat moet nog even inslijten." Arn somt nog een paar andere voordelen van het nieuwe maga zijn op: "Er zijn veel minder voertuigbewegingen. Daardoor is het ook een stuk minder verkeersdruk op industrieterrein Rietvelden." Helemaal klaar is het nog niet, besluit Cees: "We zijn nog stevig aan het discussiëren met de gemeente Den Bosch. We willen het spoorlijntje erachter weer in gebruik nemen voor de treintrans- port naar landen als bijvoorbeeld Duitsland, Frankrijk en Italië. Maar die spoorverbinding doorkruist letterlijk en figuurlijk de gemeentelijke plannen voor de nabijgelegen wijk Bosschveld. Best spannend, hoe dat zal gaan uitpakken. Nog even geduld heb ben dus..." Heineken nl magazine 19

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 19