SAMEN ONDERNEMEN 'De eerste besprekingen... het leek wel een rumoerige schoolklas' In het onlangs geopende distributiecentrum in Den Bosch staan de kratjes Heineken-bier gebroederlijk naast de glazen groentepotjes. Een mooi voorbeeld van samen ondernemen en investeren. BOONÏjÊS "Onze opslagruimte was allang te klein. We huurden al meer dan tien jaar allerlei loodsen in de omgeving. Hoog tijd voor een veiligere en efficiëntere oplossing," vertelt Cees van Elk, project manager Logistiek Centrum Den Bosch. Het werd gezocht in een samenwerking met het bedrijf Hartog en Bikker (H&B Logistics). Arn van der Vorst, directeur van H&B Logistics, vult hem aan: "We deden al veel vervoer voor Heineken. Toen namen we ook de bestaande logistieke operatie in Den Bosch over om het proces in de vingers te krijgen. Voor een marktconforme eenheidsprijs per pallet, zodat Heineken al meteen tot 30 procent kon besparen op de logis tieke kosten." Vervolgens werden in 2007 gezamenlijk de plannen voor het nieuwe distributiecentrum opgestart. Dat liep niet van een leien dakje, licht Heineken-projectleider Benjamin Nicolasen toe: "Het leek wel een rumoerige schoolklas. Het logistieke team telde tien leden, het bouwteam ook; allemaal mensen met verschillende expertise, meningen én belangen. Het heeft heel wat orkestreren gekost om alle neuzen dezelfde kant op te krijgen." PLANNEN SMEDEN Een jaar lang werden elke woensdag plannen gesmeed. H&B Logistics had maximale inspraak in het gebouw en investeerde 6 miljoen euro in de logistieke automatisering en mechanisering. De investering in het pand zelf bedroeg 23 miljoen; het centrum is ons eigendom en staat op grond van Heineken. Arn: "Wij huren het hele gebouw. Heineken gebruikt ongeveer de helft, wij kun nen flexibel de restcapaciteit benutten. We slaan veel glas op voor bijvoorbeeld seizoensproducten van Hak. De zomerpiekvan Heineken sluit daar mooi op aan." ROBOTTEN Het gebouw is niet alleen qua ruimte flexibel. Er is ook een nieuw laad- en lossysteem, legt Cees uit: "Alle emballage, in 85 procent van alle trailers, wordt op de ene baan gelost. Dan schuift de vol geladen volgende baan ervoor en rollen onze producten de trai ler in. Een vrachtwagen is binnen tien minuten leeg en weer vol." Benjamin Nicolasen: 18 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 18