n van Heineken drinken. Kijk mee in de vijf landen waar Nederlanders het liefst op vakantie gaan. ARE YOU BEING SERVED? ZUM WOHL CIAO BELLA Heineken schenkt er o.a.: Newcastle Brown Ale, Foster's Lager, John Smith's, McEwan's en de ciders Strongbow, Woodpecker en Bulmer's De Engelse drinkgewoontes: Groot-Brittannië is hét land van de ales en ciders. Marktaandeel Heineken is 28%. De Engelsen drinken jaarlijks gemiddeld 96 liter bier per capita. W-tjes: 1. Marktpositie Heineken: nummer 1 2. Grootste concur renten zijn Stella Artois, Budweiser, Carling, Guiness, Carlsberg, Carlsberg Export, Tennents, Corona, Worthington, Boddington's, Magner's en Tetley 3. In de vijf Engelse brouwerijen (Manches ter, Newcastle, Edinburgh, Tadcaster en Reading) werken onge veer 5.000 mensen 4. Er wordt het meest van de tap gedronken (53%), 28% uit een flesje, 6% uit blik Heineken schenkt er samen met Schörghuber o.a.: Paulaner, Hacker-Pschorr, Kulmbacher, Hoepfner De Duitse drinkgewoontes: Met 110 liter bier per jaar wordt hier drie keer zoveel gedronken als in Frankrijk. De Duitse markt is zeer gefragmenteerd, waardoor het marktaandeel van Heineken slechts 6% is. Men geeft de voorkeur aan locale biermerken. W-tjes: 1. Marktpositie jointventure van Heineken en de Schörghu ber Unternehmungsgruppe: nummer 5 2. Grootste concurrenten zijn Erdinger, Augustiner, Radeberger en Bitburger 3. In de twaalf Duitse brouwerijen (Karlsruhe, München, Rosentheim, Miesbach, Plauen, Hof, Würzburg, Regendburg, Kulmbach, Mossautal en Donaueschingen) werken ongeveer 2.400 mensen 4. Flesjes zijn het populairst (66%) gevolgd door de tap (19%) en het blikje (10%) Heineken schenkt er o.a.: Birra Moretti, Dreher, Ichnusa De Italiaanse drinkgewoontes: Volgens onderzoek van de Eurobarometer drinkt 'slechts' 60% van de Italianen alcohol. Aanzienlijk minder dan het Europese gemiddelde van 76%. Marktaandeel Heineken is 31%. Men drinkt hier 28 liter bier per capita per jaar. W-tjes: 1. Marktpositie Heineken: nummer 1 2. Grootste concur renten zijn Peroni, Nastro Azzurro, Beck's, Carlsberg 3. In de vier Italiaanse brouwerijen (Comun Nuovo, Pollein, Assemini en Massafra) werken ongeveer 2.500 mensen 4. Er wordt het meest (66%) uit een flesje gedronken, 17% van de tap en uit blik. Heineken nl magazine 13

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 13