'Het was een hele klus!' 'Het wordt groter dan ooit' Heineken nl magazine 5] DE UITWERKING DE PROMOTIE Martin Berghout, market demand manager: "Als schakel tussen Heinekèn Nederland en HNS proberen wij te produceren wat de marketingafdeling bedenkt. Vanuit die functie zit ik in de WK-werkgroep. Hartstikke leuk; er heerst altijd een heel enthou siaste en feestelijke sfeer. Hoewel de beslissing niet bij mij ligt, heb ik het keuzeproces rond de Pletterpet van dichtbij meege maakt. Ik sta helemaal achter deze keuze, bij mij gaat 'ie zeker op als ik op de sportclub met vrienden naar de wedstrijden ga kijken! Bij het ontwikkelen van zo'n gadget komt altijd meer kijken dan je denkt. De consument kan de pet namelijk aan schaffen bij een 8-pack met speciale oranje Heineken-blikjes van 0,33 liter. Dat houdt in dat we oranje blikjes moeten laten maken en dat de pet geproduceerd moet worden. Maar ook dat er een speciale actieverpakking moet worden ontwikkeld waar de blikjes en de pet samen inpassen. En als dat allemaal klaar is, moet het geheel natuurlijk worden ingepakt. Dat is handwerk, waar we zo'n vier weken voor nodig hebben. Daarna moet het nieuwe artikel in het computersysteem komen. Dit lijkt een fluitje van een cent, maar het is een hele klus om alle informatie - zoals ompakkosten, transferprijzen, verpakkingsbelasting - boven water te krijgen. Er worden tienduizenden actieverpak kingen gemaakt. Maar ik denk dat de Pletterpet zo'n succes wordt dat ze vrij snel helemaal uitverkocht zullen zijn!" Ronald van den Assem, category development manager: "Voor horecabedrijven hebben we activiteiten ontwikkeld die sfeer- verhogend en omzetbevorderend werken en waarmee ze hun klanten het ultieme oranjegevoel kunnen bezorgen. Alle deel nemende winkels en horecazaken krijgen materialen waarmee ze hun zaak kunnen aankleden, zoals reclamemateriaal, slingers, bannieren en - speciaal voor de cafés - het 'balletje bier'; een exclusief voor het WK ontwikkelde tray. Hierin kun je zes Heine ken®, Amstel® of Brand® icoon glazen dragen en in het midden zit een ruimte voor Duyvis Tijgernootjes. Ook reiken we horeca zaken spullen aan waarmee ze een eigen poule kunnen opzetten, zoals wedstrijd- en pouleschema's. En hier komt ook de Heineken Pletterpet om de hoek kijken: die wordt meegeleverd om bijvoor beeld weg te geven aan de winnaar van de poule. In totaal worden er duizenden Pletterpetten weggezet bij in totaal zo'n 5.500 winkels en horecagelegenheden. Om die zaken helemaal Heineken-minded te krijgen, zetten we een team in van 300 Heineken Nederland medewerkers; we pakken het groter aan dan ooit. Belangrijk hierbij is de Big Bang kick off op 1 juni, waarna we 2010 winkels en horecabedrijven bezoeken om samen met ons hun zaak in het oranje uit te dossen. Eind mei start de landelijke campagne met als thema 'Zet hem op voor Oranje'. Inderdaad, dat slaat natuurlijk op... de Heineken Pletterpet!"

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 5