WK-TEAM En dit is hem dan geworden... Mooi meegenomen! Ais Heineken-mede- werker krijg je de Piet- terpet gratis. Dus zet hem op voor Oranje! Beroemde voorgangers Makawattus??? de Heineken Pletterpet! Maandenlang werd er in het diepste geheim aan gewerkt door een speciaal WK-team. 'De lat lag hoog' ZET 'M OP VOOR 2004 Luidsprekerhoed 2006 Jagershoed ('Hollands geheime wapen') 2008 Trom-pet De Heineken Pletterpet is gebaseerd op de Zuid-Afrikaanse makaraba, een soort mijnwerkershelm met versiering die deel uitmaakt van de voetbalcultuur in dat land. De Zuid-Afrikanen laten met hun zelfgemaakte makarapa zien voor welk voetbalteam ze zijn. De helm is in 1979 'uitgevonden' door de Zuid-Afrikaanse kunstenaar Alfred Baloyi. Hij zag hoe supporters bij voetbalwedstrijden flessen van bovenin het stadion naar beneden gooiden en dacht aan de mijnwerkershelm die hij als schoonmaker droeg voor de veiligheid. HET IDEE Bart Bosma, brandmanager: "Het WK Voetbal is een piekperiode voor Heineken. Wij zijn met onze WK-campagne aanwezig in de media, de winkels en de horeca. Die campagne moet ervoor zorgen dat Heineken hét biermerk van het WK wordt en dat we groeien in marktaandeel. Het WK-gadget speelt daarin een belangrijke rol. Al in juni vorig jaar zijn we met een speciaal WK-team begonnen aan alle voorbereidingen. Saillant detail: Sophia Schneider, junior brandmanager van dit team, is Duitse; daar worden natuurlijk geregeld leuke grappen over gemaakt! Dat het WK-gadget leeft onder de Nederlanders, blijkt uit de paar honderd e-mails met spontane ideeën van consumenten die bij Consumentenservice zijn binnengekomen. Daar zaten leuke dingen tussen, maar zo'n item moet natuurlijk wel aan een aantal criteria voldoen. Daarom hebben we verschillende reclamebureaus gevraagd om met een idee te komen. In het verleden hebben we al heel succesvolle items gehad. Je ziet zelfs dat mensen de gadget van vorige jaren bewaren en weer tevoorschijn halen bij oranje-evenementen zoals de Olympische Spelen en Koninginnedag. De lat lag dus hoog. Ons vaste bureau, TWBA, kwam - net als in 2004, 2006 en 2008 - met het beste idee: de Heineken Pletterpet. Die vonden we het leukste én het meest geschikt. Het lijkt me echt te gek als je straks op straat en in de stations overal pletterpetten ziet!" [4] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 4