Jacques Herb Nick Simon zijn één van de publiekstrekkers Alles draait om Hollandse gezelligheid vijf liedjes. Een uur later, tijdens het optre den van Nick Simon, slingert de eerste polonaise al door de zaal. Handen gaan massaal de lucht in. Het piratenfestijn heeft weinig tijd nodig om op stoom te raken. De vier zijdelings opgestelde Amstel-barren draaien op volle toeren. 'Hoorn, laatje horeeeeenl', richting de dam pende massa roept. In de VIP-tent achter het podium zegt zan geres Corry Konings dat het Mega Piraten Festijn niet alleen leuk is om te doen maar ook belangrijk voor haar inmiddels dertig jaar lange carrière: "Het gaat de laatste jaren enorm goed met het Nederlandstalig lied. Hier komt alles samen. De sfeer is geweldig. Het is trouwens ook de kans om even bij te praten met collega's." Zanger Peter Beense beaamt dit: "Het Mega Pira ten festijn is een van de weinige evenemen ten van deze omvang. Als je hier optreedt dan bereik je ineens heel veel mensen." Ook Nick en Simon vinden het 'heel leuk' om hier weer te staan: "Doordat de optre dens maar zo kort duren is er geen tijd om op te warmen. Het is gelijk gaan. Je moet meteen kunnen pieken," zegt Nick. Samen met Jan Smit behoren de twee Volendam- mers tot de vaste kern van artiesten die er als publiekstrekker bijna ieder festijn bij zijn. De artiesten kletsen achteraf gezellig na, bij de rode Amstel-bar. ONZE 'EIGEN' BN-ER Het Mega Piraten Festijn heeft ook een intern Heineken tintje: René Becker, tevens vertegenwoordiger bij Heineken, stond al meer dan twintig keer op het podium van het Mega Piraten Festijn. Hij vindt het geweldig dat hij zijn werk bij Hei neken kan combineren met een carrière als zanger. Over z'n ervaringen op het podium kan hij alleen maar positief zijn: "Ik leef er telkens weer naar toe. Vol adre naline kom je het podium op en dan moet je er ook even echt van genieten. Want het is zo weer voorbij." Becker kan het festijn kort samenvatten, als artiest en bezoeker: "Het is gewoon een enorme ervaring." GEWELDIGE SFEER Ralf Verriet die namens Lukassen Producties verantwoordelijk is voor de programmering van de artiesten, vertelt tijdens een rondlei ding over het terrein dat het Mega Piraten Festijn een 'rondreizend circus is'. "We wer ken graag met vaste mensen, ledereen kent elkaar. Dat geeft vertrouwen." Die familiaire sfeer werkt ook door in het publiek. "Gezel lig met z'n allen," zo omschrijft Martine Bruynooge (23) uit Hoorn de sfeer. De mei den uit haar vriendinnenclubje gillen het uit als de omvangrijke zanger Peter Beense [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 26