EVENEMENT Je moet het een keer meegemaakt hebben: het Mega Piraten Festijn. Enorm populair in Noord- en Oost-Nederland onder liefhebbers van het Nederlandse lied. Amstel sponsort het evenement waar de top van het genre samenkomt. Wij liepen een avondje mee. ALLE VERZAMELEN! "Het is net als met een voetbalwedstrijd. Vooraf moetje vooral focussen. En dan maar hopen dat alles soepel loopt," zegt spreker Willie Oosterhuis enkele minuten voor hij het podium op stapt om de Hoornse editie van het razend populaire Mega Piraten Festijn te openen. De glim mend kale presentator loopt druk handen schuddend rond achter het podium in zijn opvallende roze bloemenpak. Van een afstand kijkt Nick van het Volendamse zangduo Nick Simon geamuseerd toe. Uit de tent binnen klinkt de eerste opwarmmuziek. Regelmatig gaat er gejuich op. Het publiek, afkomstig uit de hele kop van Noord-Holland, heeft er ken nelijk zin in en wacht gespannen af tot de avond begint. Wat ze voorgeschoteld zul len krijgen, valt te omschrijven als het neusje van de zalm op het gebied van Hol landse hits. Iedere naam die er maar een beetje toe doet in dit genre staat vanavond op het programma. PIRATENZENDERS Het Mega Piraten Festijn bestaat sinds 2004 in de huidige vorm, maar begon ooit als een klein feestje in een Brabantse schuur, vertelt organisator en grote man achter de schermen Eddie Wensink. "Het was een instant succes," vertelt hij. "De naam Mega Piraten Festijn is afgeleid van de bekende piratenzenders die vroeger de enige waren die dit soort muziek draai den." Wensink stelt met zijn festijn een gat in de markt te vullen: "Wij zijn er echt voor de normale mensen. Die komen hier op af, in alle soorten en maten en van alle leeftij den." Wensink vertelt dat hij vanaf het begin met het team van het Amstel-merk heeft samengewerkt, tot grote tevreden heid. "Zij zijn de partner die dit snappen." BONTE PARADE De kracht van het Mega Piraten Festijn zijn niet alleen de artiesten, maar is ook het strakke format. Iedere editie lijkt een beetje op de vorige. Dit jaar vinden er zo'n elf festijnen plaats waar iedere keer rond de zesduizend bezoekers op af komen. Meer kan ook: de enorme rode feesttent is in Hoorn 120 meter lang, maar kan makke lijk aangepast worden aan de wisselende omvang van het publiek. Naast de vaste presentatie van de genoemde Willie Oos terhuis staat ook de opzet van het podium vast. Hierop zit een bevoorrechte selectie van de bezoekers rond een deur waardoor de artiesten opkomen. Als om stipt acht uur het festijn begint, zwaait deze deur open en volgt een bonte parade van zo'n dertig namen waaronder Jan Smit, Jacques Herb, Koos Alberts en de 3JS. Iedere top per verzorgt een mini-optreden van vier a [20] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 24