Om vijf uur op Op de heftruck HOE EN WAAROM? Vooral vanwege haar rugproblemen dacht Lyda Vonk (49) al enige tijd over een verandering van functie. Het ver haal over mogelijke boventalligheid gaf haar het laatste zetje. Ze switchte van verpakker naar labmedewerker en bleef in Zoeterwoude. GROOTSTE MINPUNT? Lyda: "In het begin de onzekerheid. Ik wist wat ik had bij Verpakken, maar waar zou ik nu terechtkomen? En omdat ik geen ploegendiensten meer draai, wordt mijn ploegentoeslag afgebouwd. Elke dag om vijf uur opstaan was ook even wennen." GROOTSTE PLUSPUNT? Lyda: "De hele dag pallets, dekplaten en dozen sjouwen, is zwaar. Dit werk is min der zwaar, gevarieerder en ik werk nu met meer vrouwelijke collega's. Omdat ik regelmatiger werk en in de weekenden en op feestdagen vrij ben, heb ik meer tijd voor sociale contacten. Al met al ben ik blij dat ik de stap genomen heb. Sterker nog, als ze me zouden terugvragen bij Verpakken, zou ik toch hier blijven." Mario Guyt (46) werkt bijna 25 jaar bij Heineken. Het overgrote deel zat hij op Colonne 5 en daarna bijna driejaar op Colonne 4 van Verpakken in Zoeterwoude. Sinds 15 maart heeft hij een nieuwe functie bij CS&L, eveneens in Zoeterwoude. GROOTSTE MINPUNT? Mario: "Een overplaatsing naar Den Bosch was vanwege de extra reistijd een te groot struikelblok voor mij. De open vaca ture bij CS&L stond me wel aan, maar ik had twijfels over de overgang van een twee- naar een drieploegendienst. Dat was best een stap. Gelukkig vallen de nachtdiensten erg mee. Ik heb er niet zo veel last van als vroeger op de 5." GROOTSTE PLUSPUNT? Mario: "Ik vind het werk een stuk leuker en heb fijne collega's. Ik heb altijd graag op de heftruck willen zitten en dat doe ik nu ook de meeste tijd. Niet zo'n kleintje als ik eerst af en toe reed, maar een grote. In plaats van twee 'lepeltjes' pak ik nu drie pallets tegelijk. Het voelt alsof ik mijn kans heb gepakt." Door een terugvallende vraag vanuit de markt door de economi sche crisis en omdat de brouwerij in Zuid-Afrika geopend werd, voorzag het managementteam HNS dat er boventalligheid voor medewerkers bij Verpakken in Zoeterwoude zou ontstaan. Om dit te voorkomen, zijn mensen opgeroepen om zich vrijwillig te melden voor een (tijdelijke) over stap naar een andere functie in Den Bosch, bij Vrumona of binnen CS&L. Definitief, of tijdelijk voor twee jaar op basis van detache ring. Uiteraard zijn er regelingen getroffen om bijvoorbeeld de langere reistijd en -afstand te compenseren. Al met al is het proces de moeite waard geweest: boventalligheid is voorlopig van de baan. Overigens komt het gedurende de drukke zomer maanden voor dat medewerkers tijdelijk worden ingeroosterd op hun oude stek in Zoeterwoude. Heineken nl magazine [11]

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 15