I iec proefvaten geplaatst. Men verkocht het als Engeltjesbier. Het bier viel in de smaak en al snel wist iedereen dat het bier bij Stadsbrouwerij De Ridder werd gebrou wen. Deze brouwerij lag in het stadsdeel Wijck, wat de Limburgers uitspreken als 'Wieck'. Zie daar de herkomst van de naam Wieckse Witte. En Wieckse Witte bleef niet beperkt tot alleen Maastricht. Het 'Engeltjesbier' scoorde van meet af aan goed bij studen ten. Bierliefhebber Jan van Buyten stu deerde in die tijd in Leiden en zat in de biercommissie van een studentenvereni ging. "Wij runden een soort bruin café en waren altijd op zoek naar bijzondere bie ren. Wieckse Witte sloeg meteen aan. Een blijvertje. Zodra het lente wordt, ga ik nog altijd graag met een glas Wieckse Witte op een terras of mijn balkon zitten." Na de studenten volgde heel Nederland. Uit een recent onderzoek blijkt dat 31 procent van de Consumenten Wieckse Witte als meest favoriete speciaalbier ziet. VROUWEN ÉN MANNEN Wieckse Witte, dat tegenwoordig in Den Bosch wordt gebrouwen, is een aantrekke lijk bier, voor - wat bij Heineken bekend staat als - de 'light-users' van pils. Zij dus die pils vaak te bitter vinden, en meer houden van een zachte, milde variant. Daarnaast is het een echt lente- en zomerbier, vanwege de verfrissende smaak. Zowel vrouwen als mannen genieten van het witbier. "Wieckse Witte is optimistisch, eigentijds, ongecom pliceerd genieten," stelt Jacqueline van Faassen, brand manager Speciaalbieren. "Het is het verfrissende witbier uit Maas tricht dat het leven van de zonnige kant bekijkt. Vrolijk, spontaan en met flair! Genieten van Wieckse doe je dan ook in de zon op het terras, zoals ook te zien is in de nieuwste Wieckse-commercial. En dan bedoelen we terras in de breedste zin van het woord. Want terras is een mentaliteit. Als de zon schijnt, willen wij Nederlanders daar van genieten. En daar doen we graag moeite voor. Of het nou gaat om je favoriete café, de tuin, park of andere zonnige plek. Er is geen zonnestraal te verliezen." DE SERVAAS Een nieuw glas zal dit komende seizoen de beleving van Wieckse Witte nog verder vergroten: de Wieckse Servaas. De Ser- vaas is een hoog glas met een inhoud van 0,4 liter, dat goed opvalt op het terras en bij de consument in de smaak zal vallen: een glas waar je dorst van krijgt. Het glas is vernoemd naar de Servaasbrug in Maas tricht, van waaruit de eerste Wieckse naar de rest van Nederland werd gebracht. "Onder het mom 'zien doet kopen' leidt zo'n zichtbaar glas tot een hogere verkoop van Wieckse op terrassen," aldus trademarketeer Maartje van Galen. ZONNERADAR Omdat de zon, terras en Wieckse Witte onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden, is vorig jaar de zogenaamde Zonneradar ontwikkeld. De mooiste witbierterrassen zijn voorzien van weerstations die om de twee minuten weerdata doorgeven. Via de site zonneradar.nl, en tegenwoordig ook via de mobiel, is precies te zien waar en hoe fel de zon schijnt. Een ideale manier om een zonovergoten terras te vinden waar je lekker kunt genieten van een Wieckse Witte (of een Wieckse Rosé). En voor horecaondernemers om mensen naar hun terras te trekken. Vanaf dit jaar kun je niet alleen zien waar nu de zon schijnt, maar gaan we de zonnesituatie op de terrassen ook voorspellen. SLANKE LIJN Tot voor kort was Wieckse Witte in de supermarkt alleen verkrijgbaar in de 30 cl. fles, een retourverpakking die je niet zo makkelijk buitenshuis mee neemt. Tegenwoordig is het bier ook te koop in een 25 cl. blik. Om goed op te vallen tussen de andere speciaal bieren is er gekozen voor het moderne en elegante slimline blik. De nieuwe 6-pack flesverpakking is daarnaast ook voorzien van frisse, fellere kleuren en een kwalitatieve uitstraling, zodat Wieckse Witte goed opvalt in het schap. Via de site zonneradar.nl kun je snel en eenvoudig zoeken naar een zonovergoten terras. EN DE KLEUR IS... ROSE! In 2006 kwam Wieckse Rosé op de markt. Eindelijk eens een biertje voor vrouwen die pils te bitter vinden. Inmiddels is het net zo groot als Wieckse Witte. Wieckse Rosé is een friszoet rosébier met het zachte, verfrissende karakter van een witbier en het kleurrijke en fruitige van een mooie rosé. Het heeft een aan gename bite met een soepele en sensuele afdronk. Vanaf maart staat Wieckse Rosé in een frisse, nieuwe open verpakking in de winkels. Heineken nl magazine [7] O (ïïieckse

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 11