1.741 Bestuur, "want daar is de volumedruk het grootst." Bij de bespa ringen droeg vooral West-Europa een belangrijk steentje bij, namelijk meer dan 60 miljoen euro. Het lukte Heineken met name bij Scottish Newcastle kosten te besparen, een doel dat bij de overname in 2008 was gesteld. In West-Europa heeft Heineken volgens Van Boxmeer veel 'nationale kampioenen', zoals Cruzcampo in Zuid-Spanje en Foster's in het Verenigd Koninkrijk. 'UITSTEKEND GEDAAN!' Volgens Van Boxmeer laten de resultaten in 2009 geen twijfel bestaan over het succes van de gekozen strategie, de kracht van onze merken en de uitmuntende kwaliteit en inzet van alle medewerkers. "In een van de moeilijkste marktsituaties die onze sector ooit heeft doorgemaakt, hebben we uitstekende financiële prestaties geleverd, ons platform voor toekomstige groei getransformeerd en gebouwd aan een sterker concurrerende onderneming." Voor de toekomst geldt dat we blijven investeren in de groei van onze merken, met name het Heineken merk. Van Boxmeer denkt dat Heineken vooral in opkomende markten kan blijven groeien, net als in Latijns-Amerika, dankzij de recente overname van de Mexicaanse brouwer Femsa. "We zullen onze leidende positie in Europa gebruiken en onze marketinginvesteringen intensiveren om het waardeaandeel in onze markten te vergroten. Ook gaan we door met het realiseren van belangrijke besparingen en het bevorderen van een sterke kasstroom. En we zullen erop toezien dat onze nieuwe markten zich verder gaan verbeteren." Overzicht van onze marktposities in Europa (1) Joint market leader in Spain. Market position 2008 #i #2 #3 Other Wereldwijd: kostenbesparing en versterking nieuwe markten De 'jacht op geld' gaat in 2010 onverminderd door. Daar waar het kan zal wereldwijd op kosten worden bespaard. Bovendien zal er een sterke focus liggen op het introduceren van succes volle innovaties zoals Heineken Extra Cold in andere markten. En uiteraard is de strategie gericht op het zoeken naar nieuwe consumenten voor onze merken. Bovendien zullen in 2010 de groeimarkten extra aandacht krijgen: Rusland, Zuid-Afrika, Finland, Portugal, Zwitserland, Servië en Algerije. 18% bedroeg de autonome nettowinstgroei over 2009 (ondanks een daling van het biervolume met 5,4%) miljoen was het totaal aan free operating cashflow, oftewel vrije operationele kas stroom*. In 2008 was dit nog 550 miljoen. Het totaal van de kasstroom uit bedrijfsactiviteiten en uit operationele investeringsactiviteiten. €155 miljoen is er (vóór belastingen) in het eerste jaar van het Total Cost Manage- ment-programma aan besparingen gerealiseerd. 4,8% steeg het voorgestelde totale dividend per aandeel (over 2009 was dit 0,65 per aandeel) Heineken nl magazine [5]

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 5