MENSEN Ook gekeken naar het SBS6-programma Binnenkort GeopendDecor van het programma was Heineken-klant DOK 51, in Den Helder. We spraken alle betrokkenen een maand later. 'We zitten steeds bomvol' 'Wel wennen dat mensen me op straat herkennen' 'Laten ze me nog maar een keer bellen!' «••••••••••••••••••••••••I AAN DE BAK BI Horecaondernemer Tom van de Berg: "In 2005 vroeg de werf- directeur of ik een ontwerp kon bedenken voor gebouw 51: het historische pand op Willemsoord in Den Helder, dat vroeger werd gebruikt voor de reparatie van marineschepen. Met een architect heb ik een plan voor een restaurant neergelegd, en toen wilde ik me weer terugtrekken. Maar gaandeweg het proces werd ik steeds verliefder op het gebouw. En toen ik in 2007 in contact kwam met topkok Ben van Beurten en zijn New Balance-project (zie kader, red.), was ik verkocht. Het leek me prachtig om op deze locatie een mooi restaurant neer te zetten en jongeren via een leerplek een kans te geven op de arbeidsmarkt. Samen met Ben schreef ik een format voor een tv-programma en SBS6 hapte toe. Binnenkort Geopend was mooie free publicity voor DOK 51. We hebben zelf een half miljoen euro sponsorgeld voor het pro gramma binnengehaald. Met winnaar Rudy ben ik enorm blij: hij is een vriendelijke jongen en een fantastische kok met een enorme passie voor het vak. En het gaat heel goed met DOK 51, het is gewoon eng: we zitten steeds bomvol. Dat ik ook in DOK 51 weer in zee zou gaan met Heineken, was dui delijk. Ik ben al jaren zelfstandig ondernemer en tap ook al die jaren al Heineken. Ik heb er een goed gevoel bij: de combinatie van kwaliteit en diversiteit in biersoorten vind ik super." Winnaar Rudy Wirken (29): "Ik was net terug uit Suriname, waar ik als chef-kok in een groot hotel had gewerkt in de periode dat mijn vriendin daar stage liep. Net toen ik bij het uitzendbureau was voor een nieuwe job, kwam er een mailtje binnen over de zoek tocht naar een chef-kok voor DOK 51 in het programma Binnen kort Geopend. Dat leek me wel wat. Ik reageerde, kreeg een screentest en zat in de race. Het was leuk om mee te maken, maar ook verschrikkelijk spannend - zeker de zinderende finale. Toen ik had gewonnen, kon ik meteen aan de slag. Ben van Beur ten heeft qua keuken de grote lijn uitgezet, en daar geef ik mijn eigen draai aan. DOK 51 is een fantastische zaak om in te mogen werken. We serveren mooie gerechten en er hangt een unieke sfeer. Het is hard werken, want het is steeds volle bak - zowel beneden in de brasserie als boven in het restaurant. Het keuken team is heel enthousiast en het klikt onderling prima. Het geeft ook een goed gevoel om minder kansrijke jongeren te begeleiden. Wel even wennen was dat mensen me ineens herken nen op straat!" Heineken-vertegenwoordiger Donald van Laar: "DOK 51 is een supermooie zaak geworden. Echt een aanwinst voor Den Helder. Het is heel belangrijk voor Heineken om in zo'n mooi bedrijf als leverancier van al onze concepten aanwezig te mogen zijn. Dank zij onze interieuradviseur zijn we subtiel te zien in het bedrijf met de uitstraling van tanks en lichtreclames. Daar zijn we erg trots op. Het meewerken aan de totstandkoming van DOK 51 was voor mij een uitdagende klus. Als een soort spin in het web begeleidde ik de interieuradviseur en de mensen van de technische dienst. In de bijna twintig jaar dat ik bij Heineken werk, heb ik nog niet zo'n uniek project meegemaakt. Voor zoiets mogen ze me nog een keer bellen! Het was ook heel leuk om bij de finale van het pro gramma te mogen zijn. Finalist Pieter kookte voor de mensen die boven zaten en Rudy voor de mensen die beneden zaten. Ik zat beneden en heb genoten van Rudy's kookkunsten. In één woord: geweldig!" [20] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 24