'Prachtig toch, zo'n volksdrank die al duizenden jaren wordt gedronken?' Bier ongezond? Verre van. Het pas opgerichte Kennisinstituut Bier wil de misverstanden over bier aanpakken. OP JE GEZONDHEID! Hoogleraar Frans Kok: Maximaal twee glazen alcoholhoudende drank per dag voor mannen en één glas voor vrouwen: het past volgens de Gezondheidsraad in een gezonde levens stijl. Maar lang niet iedereen weet dat, en zo zijn er meer misverstanden over alcohol. Het Kennisinstituut Bier wil daar verandering in brengen. Het werd in 2009 opgericht door het Centraal Brou werij Kantoor, de branchevereniging van de Nederlandse bierbrouwers. "Consumenten willen steeds meer weten over gezonde voeding," vertelt directeur Aafje Sierksma. "Ook over alcohol. Ze leg gen die vragen vaak neer bij artsen en diëtisten. Er is bij die groep dus een grote behoefte aan goede informatie die wetenschappelijk onderbouwd is." En er is nog veel te onderzoeken op dat gebied. "Alcohol is natuurlijk een gevoelig onder werp doordat er ook misbruik is. Maar er is een grote groep mensen die er wel verantwoord mee omgaat. Die willen we graag objectieve en onafhankelijke informatie geven." GEZOND EFFECT Het Kennisinstituut is een stichting met vijf bestuursleden, onder wie drie voor aanstaande wetenschappers. Hun doel: artsen, diëtisten en beleidsmakers onder steunen met kennis en feiten over verant woorde bierconsumptie en gezondheid. Aafje Sierksma: "Ons voornemen is niet de mensen aanzetten tot meer drinken, maar om mensen die verantwoord drinken - en dat is 90 procent van volwassen Neder landers - te laten weten dat hun drink- [4] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 4