H 'Samenwerking tussen de afdelingen is verbeterd, maar er is nog zeker ruimte voor verbetering' Het aanmoedigen van innovaties en het nemen van risico's, de interne en externe klantgerichtheid, het vertrouwen in de directie en het management, de effectieve samenwerking tussen teamleden, afdelin gen en bedrijfsonderdelen, en de persoon lijke ontwikkeling, loopbaanmogelijkheden, de inhoud van de baan, enzovoort. Eén van de opvallendste uitkomsten betreft de rol van de leidinggevende. Leidingge venden geven directer en duidelijker feed back, en zijn meer betrokken bij 'hun' mensen. Een prima ontwikkeling dus, want dat geeft een prettigere sfeer op de werkvloer. De resultaten van de Climate Survey zijn inmiddels bekend bij het directieteam. Er wordt bij het ter perse gaan van dit maga zine ondermeer nagedacht over de vast te stellen kernprioriteiten. Directeur HR, Hans de Ruiter: "Naar verwachting is medio februari de definitieve keuze bekend en zal de organisatie daarmee aan de slag gaan. In elk geval zullen de thema's samen werken tussen afdelingen en klantgerich ter werken daarin weer voorkomen." Uit de Climate Survey komt naar voren dat we zeker op die punten beter willen pres teren. "Samenwerking tussen de afdelin- 1. Meer vertrouwen in de directie (+16) 2. We verspillen minder tijd en moeite aan onnodige procedures (+15) 3. De directie verduidelijkt argumenten voor beslissingen en de uitvoering daarvan (+13) Leidinggevenden geven regelmatig en heldere terugkoppeling over het presteren (+13) 4. Er is een goede samenwerking tussen de afdelingen (+12) We worden aangemoedigd aanvaardbare risico's te nemen (+12) 5. Oprechte interesse van leidinggevenden in het welzijn van de medewerker (+11) Tevredenheid om op dit moment voor Heineken Nederland te werken (+11) Het is duidelijk hoe ons functioneren wordt beoordeeld (+11) Kijk voor meer informatie op ons intranet. Twee jaar geleden verspilden we ook meer tijd aan onnodige procedures. Nu is dat aanzienlijk verbeterd, maar nog steeds onder de maat. Anno 2009 zijn we ook zeer positief over het werken voor Heineken. We zijn trots, loyaal en tevreden. Neemt overigens niet weg dat er zéker nog ruimte is voor verbetering, wat een gezamenlijke verant woordelijkheid is. Maar deze positieve resultaten laten zien dat we in staat zijn het werkklimaat echt te verbeteren. gen is ten opzichte van 2007 wel sterk verbeterd, maar blijft nog onder de norm in vergelijking met andere grote interna tionale ondernemingen. Juist door meer samen te werken kunnen we nog betere resultaten neerzetten als Heineken Neder land totaal." Op intranet zijn vorige maand de resulta ten van de Climate Survey voor heel Heine ken Nederland gepubliceerd. De resultaten op afdelingsniveau worden de komende weken per afdeling gepresenteerd. Heineken nl magazine [17]

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 17