COOL@FEESTDAGEN VRAGENVUUR Met een biertje drinken is niks mis, bijvoorbeeld als er iets te vieren valt. Maar het is ook dan belangrijk om verantwoord om te gaan met alcohol, zeker als je voor Heineken werkt. Met het oog op de feestdagen vragen we daarom aandacht voor ons interne alcoholbeleid, Cool@Work. Manager van de Arbodienst Myriam van de Vorst geeft antwoord. Wat verwacht Heineken van haar medewerkers? Verantwoord alcohol gebruik in een feestelijk nummer. Is dat nodig? Drinken Heineken-col- lega's meer dan de rest van de bevolking? Verantwoord alcoholgebruik en voor beeldgedrag! Tijdens een borrel of afde lingsuitje kun je prima een collega aanspreken die een glas te veel drinkt of zich onverantwoord gaat gedragen. Dit geldt ook voor op de werkvloer, afhanke lijk van de relatie die je met je collega hebt. En de manier waarop je in gesprek gaat. Je kunt natuurlijk ook altijd vertrou welijk met je leidinggevende in gesprek gaan. Uit onderzoek blijkt dat mensen er baat bij hebben als ze gericht advies krij gen van hun leidinggevende over hulp verlening. Een van de begeleidings mogelijkheden die Heineken biedt, is het volledig anoniem hulp aanvragen via een link op het intranet. Dan krijg je een online-coach die je begeleidt bij het de baas worden van een drankprobleem. Voor Heineken heeft het in ieder geval de hoogste prioriteit om medewerkers een helpende hand te bieden als iemand een mogelijk alcoholprobleem heeft. Het gaat tenslotte om de gezondheid en veiligheid van jezelf en je collega('s). Dat is altijd nodig. Onverantwoord alcohol gebruik kan gevaren opleveren voor de veiligheid en gezondheid van jezelf en anderen. Je geniet als vrouw verantwoord van alcohol wanneer je één tot twee glazen per dag drinkt en als man twee a drie gla zen per dag drinkt. Verder geldt datje minimaal twee dagen per week helemaal geen alcohol moet nuttigen. Cool@Work stelt ook dat alcohol tijdens het werk en alcohol in het verkeer niet samengaan. Alleen... hoe ga je daarmee om als je bij voorbeeld accountmanager bent voor de horeca? Of als je een gezellige kerstborrel hebt met collega's? Dan houd je je aan de richtlijn en bestelt verder water of fris. Weesje ervan bewust datje niet afgaat, maar dat je je op die manier heel normaal gedraagt. Sterker nog, je steltje verant woord op! Schroom ook niet om een col lega aan te spreken als deze met te veel alcohol achter het stuur wil kruipen. Nee. Heineken wijkt op dit vlak niet af van andere bedrijven. Uit onderzoek blijkt dat 9% van de beroepsbevolking in Nederland een alcoholprobleem heeft. Ook staat vast dat onverantwoord alco holgebruik kan leiden tot verzuim, pro ductieverlies en bedrijfsongevallen. Er is wel één groot verschil tussen Heineken en andere bedrijven: bepaalde groepen medewerkers komen anders dan bij andere bedrijven tijdens hun werk direct met een alcoholhoudend product in aan raking. We hebben daarom baat bij ver antwoord alcoholgebruik, vandaar ons alcoholbeleid Cool@Work. Bovendien zijn medewerkers te allen tijde de ambassa deurs van Heineken. Heineken nl magazine [19]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 29