Wilko Sierksma (36) RECHT UIT HET HART is national accountmanager Retail en trakteert op oudejaarsavond haar vrienden op flesjes speciaalbier, geserveerd in een grote rvs-schaal met ijs. is manager supply chain planning. Hij doet zijn kerstinkopen bij de Hoogvliet in Leiden en houdt daar de voorraad bier nauwlettend in de gaten. "December is echt een heel spannende maand. Qua omzet is het vergelijkbaar met een EK- of WK-piek. Ener zijds wil je niet out of stock gaan, anderzijds wil je ook niet te veel voorraad opbou wen. We hebben dus heel nauw contact met ieder een. De verkoopafdeling van Maud probeert de ver kopen te voorspellen, Pro ductie zorgt dat de lijnen maximaal draaien, Logistiek zorgt dat we voldoende krat ten kunnen opslaan en uitle veren. De laatste week voor kerst is het hoogtepunt, dan kijken we echt elke dag naar de planning en de voorra den: gaan we het redden? Als we vermoeden dat we te kort komen, proberen we meer te maken. Je kunt niet alles meer bijsturen, maar als we een paar diensten overwer ken - en zorgen dat er genoeg kratten zijn - kan dat net het verschil maken. Het blijft heel ingewikkeld. Voor dit jaar zijn collectieve atv-dagen gepland op 24 en 31 december. Eigen lijk moeten de lijnen 'stam pen' die dagen. Als het aan mij ligt, trekken we die collec tieve dagen volgend jaar in." "December is natuurlijk dé feestmaand. Mensen gaan flink inkopen om hun gas ten en families te verwen nen. Winkeliers en slijters zien een gigantische piek in hun omzet; ze proberen zoveel mogelijk klanten naar hun winkel te trekken. Onder andere met allerlei mooie fol ders. Producten van Heineken hebben hierbij echt aantrek kingskracht, weten ze uit ervaring. Behalve de kratac ties doen ook de tapvaten en beertenders het goed. En wij hebben dit jaar hoge ver wachtingen van cider: een product bij uitstek om gas ten mee te verwennen. Je ziet dat er veel gebeurt op de winkelvloer om het cider- gevoel te creëren. Heel leuk vind ik de merkacties: op de voorkant van een super- marktkrantje prijken dan alle producten van één merk. Zo van: kijk jongens, we hebben niet alleen Heineken-krat- ten, maar ook de slimline en het 50 cl-blik. Ook in de win kel op displays zie je dan alle producten van dat merk terug. En dat werkt. Zo'n actie leidt soms in een super markt tot anderhalf keer zoveel omzet als een gewone kratactie." Heineken nl magazine [13]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 23