'Verkering voor je het weef MENSEN [12] Heineken nl magazine Wie: Sophia Schneider (25) Functie: junior brand manager Heineken Geboorteland: Duitsland Met de feestdagen...-, "..ga ik tien dagen naar mijn familie in Dresden. Dan gaan we Stollen eten en lekker steengrillen." Werkt in Nederland sinds: "Oktober 2008. Ik was trainee bij Scottish Newcastle toen het bedrijf door Heineken werd overgenomen. In oktober 2008 begon ik aan mijn laatste opdracht bij Vrumona. Het beviel zo goed dat ik daarna ook graag in Nederland wilde blijven." Anders dan thuis: "Nederlanders zijn erg to-the-point. In Engeland - waar ik hiervoor werkte - vragen ze voor een vergadering eerst aan iedereen hoe het gaat. Hier beginnen we meteen. Dat is fijn voor een Duitse. Iedereen is ook erg gefocust, maar dat hoort ook bij de Heineken-cultuur." Opvallend? Als Duitse houd ik van structuur, maar Nederland kent wel veel regels. Ik heb de meeste moeite met de snel- heidsregels. In Duitsland mag ik 180 kilometer per uur rijden, hier maar 120. Als je al zo hard kunt gaan trouwens, want meestal staat er file. Ik vind het leuk om in een land te leven dat zo internationaal is. Ik houd van buitenlands eten, wat dat betreft kom ik in Amsterdam wel aan mijn trekken. Gezellig? "Nederlanders zijn open en praten graag, toch zijn ze behoorlijk op zichzelf. Nu ik de taal beter beheers heb ik lokale vrienden. De meeste Nederlanders spreken goed Engels, maar ze socializen het liefst in hun eigen taal. Gezel ligheid is hier erg belangrijk. Een praatje naast het koffie apparaat is typisch Nederlands, net zoals het vieren van je verjaardag op je werk. Ze hangen een slinger boven je bureau en je moet op taart trakteren. In Duitsland weet je niet eens wanneer je collega jarig is." Typisch Nederland: "Waar ik nooit aan zal wennen is de Nederlandse lunch. Wij eten warm tussen de middag. Hier eet je brood. Ik heb nog nooit zoveel brood gezien als in Nederland. Mijn vriend is Nederlands dus die doet het net zo. Nee, hij werkt niet voor Heineken. Ik heb hem ontmoet in de kroeg. Dat is ook typisch Nederlands: 'Even borrelen in de kroeg'. Iedereen praat er met iedereen en voor je het weet heb je verkerinq." In 2010... wil ik een succesvolle WK-campagne voeren. Ik hoop dat het nieuwe gadget iedereen aanspreekt. Privé wil ik veel reizen. Ik ga in ieder geval skiën en ik ben bezig met een reis naar Indonesië. En natuurlijk hoop ik mijn familie in Duitsland veel te zien."

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 22