'Wow, TSO BESTAAT 7 JAAR wat een mooi bedrijf!' Zoeterwoude Zoeterwoude HNS Bunnik 's-Hertogenbosch Wijlre De afdelingen Retail en Marke ting organiseerden voor het eerst een relatiedag voor grote retailklanten: de Heineken Retail Inspirience. De datum was met zorg gekozen: vlak voordat de spannende jaar- gesprekken plaatsvinden, waarin accountmanagers met klanten nieuwe jaarafspraken maken. Op 10 november werden bijna 40 directeuren, inkopers en com merciële managers van o.a. Albert Heijn en inkooporganisa tie Superunie ontvangen in de Heineken Experience. Na een 'warm' onthaal in de Walk-in Fridge waren er een lunch, een openingsact en een welkomst woord door Retail-directeur Isa- belle Spindler en marketingdirec teur Hans Böhm. Centraal onder deel van het programma was 'de merkencarrousel', waar marke tingmanagers en brandmanagers van Heineken, Amstel, Brand, Wieckse en Jillz in fraaie stands het verhaal rond elk merk vertel den. Een hoogtepunt was verder een inspirerend verhaal van Olympisch zwemkampioen Maar ten van der Weijden over keuzes maken om dat ene doel te kunnen bereiken. Na een borrel met hap jes van Limburgse koks, Brand's Bijzondere Bieren en de Lim burgse zanger Sef Thissen, reisde het gezelschap per boot af naar Heineken The City. Daar volgde een rondleiding door Reinoud Wolff en een afsluitende act. Category development manager Pascal Ontijd en National accountmanager Jack Abanda- non, organisatoren van de Heine ken Retail Inspirience, spreken van een succes. "Op zo'n dag als deze kun je klanten echt warm maken voor je bedrijf en voor je merken. Een account manager heeft daar tijdens de jaargesprek- ken maar beperkte tijd en midde len voor. Het is de bedoeling dat klanten denken: 'wow, wat een mooi bedrijf!' Dat is zeker gelukt." Om 16.00 uur in de Hooiberg. Sprekers: Philip de Ridder en Anton Verstraeten (namens de COR). Om 12.30 uur in het bedrijfsrestaurant. Sprekers: Godfried Meijer en Theo van Emmerik (namens OR). Om 15:00 uur in het bedrijfsrestaurant. Spreker: Gerrit van Loo. Om 15.00 uur in het bedrijfsrestaurant. Sprekers: Paul Bleijs en Gerard Konincks (namens de OR). Om 13.00 uur in 't Kelderke. Sprekers: Peter van Besouw en Frans van Hoof (namens de OR). De Technische Service Organisatie (TSO) van Heineken Nederland bestaat op 1 januari precies zeven jaar. Sindsdien zitten alle binnendienstmedewerkers bij elkaar in 's-Hertogenbosch van waar uit ze circa 130 monteurs aansturen. TSO is verantwoordelijk voor nieuwbouw, onderhoud en storingen van tapinstalla ties van alle merken die Heineken op tap heeft in kleine kroegen maar ook in het Feyenoord stadion. Het afgelopen jaar maakte TSO grote efficiency slagen. Volgens Warden Zuketto, manager Service Operatie, is veel bereikt door operationele processen te optimaliseren en te beschrijven. Daardoor werken alle medewerkers nu op dezelfde én juiste manier. TSO maakt de prestaties wekelijks inzichtelijk door alle kritische processen te meten. Zuketto: "Er han gen lijsten op de afdeling met cijfers over bijvoor beeld de snelheid waarmee we de telefoon opnemen en technische problemen oplossen. Ook houden we bij hoe vaak zowel de monteur als de klant als de materialen op een afgesproken tijdstip aanwezig zijn, zodat de monteur in staat is direct zijn klus af te maken. Door kleine verbeteringen die in het proces zijn aangebracht, is dat nu in 80% van de gevallen zo. Twee jaar geleden was dat 55%." Tijdens het weekoverleg bekijkt TSO op basis van de prestaties waar men processen verder kan verbete ren en de dienstverlening aan interne en externe klanten verder kan stroomlijnen. De aanpak heeft goede resultaten, zo blijkt. Warden Zuketto: "We bellen de klanten na en vragen hoe ze de service beleefden. We krijgen gemiddeld een rapportcijfer 8." Heineken nl magazine [9]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 19