Marie Monique:4Ik kan thuis werken zodat ik mijn werk met de zorg voor mijn kinderen beter kan combineren Stelling 5: In tijden van crisis willen medewerkers liever vrouwen aan de top, zo blijkt uit onderzoek. Vrouwen zouden invoeiender zijn en ze kunnen beter luis teren dan mannen. Stelling 6: Over 10 jaar heeft niemand het meer over diversiteit. Marie Monique: "Kwaliteiten als invoelend zijn en goed kun nen luisteren zijn zeker feminiene kwaliteiten en daardoor relatief meer bij vrouwen aanwezig. Echter ook mannen kun nen feminiene kwaliteiten hebben. Zoals ook masculiene kwa liteiten bij vrouwen aanwezig kunnen zijn." Isabelle: "Mannen en vrouwen nemen hun eigen kwaliteiten mee. Watje moet doen is elkaar waarderen om die kwalitei ten, zodat je elkaar kunt aanvullen. Je komt tot betere besluit vorming in gemengde teams. Niet dat het makkelijker is, het duurt langer, je moet meer geduld opbrengen..." Tjeerd: "Daar moeten mannen bij Heineken wel aan wennen, denk ik, dat discussies niet meer met een handklap gesloten worden. Maar datje zaken uitdiscussieert en dat er dan een weloverwogen besluit uit rolt." Mariëtte: "Mannen in mijn team geven inderdaad aan dat er een andere sfeer is sinds ik erbij ben. Maar het is lastig onder woorden te brengen in hoeverre dit ook tot een andere manier van werken leidt." Philip: "Kerels zijn harder onder elkaar, zeker als er geen vrouwen bij zijn. Sinds Isabelle in het managementteam van Commercie zit, ervaar ik al een andere dynamiek in het team, die heel prettig is." Heineken nl magazine [7 Ex-minister (en oud-commissaris van Heineken) Sybilla Dekker is voor zitter van de stichting Talent naar de Top. Deze stichting heeft een handvest ontwikkeld, het Charter Talent naar de top. Bedrij ven die dit charter ondertekenen leggen zich daarmee vast op een aantal concrete diversiteitdoelstellingen. Deze kunnen per bedrijf verschillen en door een externe onderzoekscommissie wordt jaarlijks gecontroleerd of het bedrijf de doelstellingen haalt. Heineken is de eerste voedingsmiddelenproducent die het Charter heeft ondertekend. Onze belangrijkste doelstellingen: Binnen vijfjaar groeien van 19% naar 30% vrouwen aan de top. Vanaf 2010 een instroom van 50% mannen en 50% vrouwen vanaf salarisgroep 17. Een even groot percentage mannen als vrouwen dat verticaal doorstoomt. Tjeerd: "Dan zitten hier in de directievleugel 2 mannen en 2 vrouwen en niet langer 4 mannen!" Philip: "Mijn droom is inderdaad dat het geen issue meer is. Dat het vanzelfsprekend is datje bij Heineken in gemengde teams werkt." Marie Monique: "En dat ik, als ik later tegen mijn dochter begin over diversiteit, ze echt geen idéé heeft waar ik het over heb."

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 17