ORGANISATIE Stelling 4: Als je een voortrekkersrol wilt vervullen op het gebied van diversity, moet de directie het goede voorbeeld geven. Isabelle:In gemengde teams kom je tot betere besluitvorming' Stelling 3: Er is een cultuuromslag nodig bij Heineken om meer vrouwen aan de top te krijgen. [6] Heineken nl magazine tijdje op horizontaal niveau te willen presteren, dan kan dat. En als je daarna klaar bent voor een carrièrestap, moet dat kunnen. Mits je voldoende talent hebt natuurlijk, en goede prestaties levert." Philip: "Goed voorbeeld doet goed volgen, dat is een waarheid als een koe. Bij Heineken Nederland is het een probleem dat we de laatste vijftien jaar vrouwen heel goed hebben opge leid, maar we raakten ze altijd weer kwijt in de hogere regio nen. We missen die rolmodellen. Met het oprichten van het Ambassadeursteam Diversity, waar ik voorzitter van ben, wil len we de bewustwording vergroten en getalenteerde vrou wen stimuleren." Tjeerd: "Rolmodellen zijn heel belangrijk als je iets wilt veran deren. Mijn vorige leidinggevende, een vrouw, werkte 90%. Dat was voor velen bij ons op de brouwerij een voorbeeld. Je kunt dus blijkbaar kinderen hebben en het thuis goed mana gen en daarnaast een carrière opbouwen." Philip: "Parttime werken geldt niet alleen voor vrouwen, maar ook voor mannen. Daarom willen we ook mannelijke rolmo dellen naar voren schuiven. En daarom zitten er in het Ambas sadeursteam ook nadrukkelijk vrouwen én mannen." Tjeerd: "Ik moet toegeven dat het niet eens in mijn hoofd is opgekomen dat ik parttime zou kunnen werken!" Isabelle: "En gaat er ook om of je dat wel wilt. Ik kies er bewust voor om fulltime te werken." Tjeerd: "Bij Supply hebben we negen dames in het kader. Dat is niet veel op 420 medewerkers. Ze vertelden me dat zij zich heel bewust zijn van hun vrouw-zijn, ze hebben het gevoel dat ze harder moeten werken voor dezelfde beloning. Als ik de mannen spreek is hun beleving: 'We zijn toch ook een man- nenbedrijf.' Dat is volgens mij precies de kern van de zaak waarom we hier iets aan moeten doen." Mariëtte: "Dat herken ik wel. Ik werk in een team met negen mannen, als enige vrouw. Onder mijn twintig medetrainees waren maar twee andere vrouwen. De een is weggegaan en de ander worstelt wel met de mannencultuur. Ze vindt het las tig dat er bijvoorbeeld geen speciale bedrijfskleding is voor vrouwen. Ik heb daar zelf niet zo'n last van. Al zou het wel fijn zijn, meer vrouwen erbij." Marie Monique: "Er gaat gelukkig al veel goed bij Heineken op het gebied van diversity. Ik kan thuis werken, daardoor ben ik veel flexibeler. Ik kan bijvoorbeeld 's avonds gewoon inloggen op het netwerk als de kinderen in bed liggen. Sinds de geboorte van mijn eerste kind werk ik voor 90% en dat gaat prima, het schaadt mijn carrière niet. ik hoop wel dat dit meer geaccep teerd gaat worden bij Heineken, ook door de mannen." Philip: "Parttime werken is een juridisch recht bij Heineken, maar veel mannen durven het niet aan te kaarten. Ze zijn bang om een stempel te krijgen dat ze niet volledig voor hun werk gaan. Daarom maken we een statement: in alle banen vanaf salarisschaal 17, inclusief in die van mij, kan je voor 80% werken." Isabelle: "Nog een statement: als je om privéredenen besluit een

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 16