w Stelling 1: Het ondertekenen van een charter met doelstellingen is een mijlpaal. Stelling 2: Vrouwen zijn keihard nodig. Philip: "Het Charter is inmiddels door ruim 100 bedrijven in Nederland ondertekend. Ook wij gaan tot ondertekening over, na een voorbereidingstijd van een jaar. De ondertekening is een mijlpaal, want we hebben concrete doelen voor de komende vijfjaar geformuleerd. Een daarvan is dat we de instroom van personeel vanaf salarisgroep 17 op 50% man nen en 50% vrouwen gaan zetten. Dit gaat in vanaf 2010. Een ander doel is een percentueel gelijke verticale door stroom voor mannen en vrouwen, vanaf salarisgroep 20." Mariëtte: "Als je bij Finance een gelijke doorstroom wilt hebben, hoe kan dat dan, als er nu veel minder vrouwen zijn?" Philip: "Het begint natuurlijk bij de instroom, die fiftyfifty moet zijn. Zoek maar verder, denk ik dan, als je geen geschikte vrouw kunt vinden. Wat dat betreft is de vrij blijvendheid voorbij." Mariëtte: "Is er sprake van positieve discriminatie?" Philip: "Het is onzin dat we tweederangs vrouwen binnen zouden krijgen omdat we zo expliciet aan het zoeken zijn. Als het gaat om trainees bij Finance: ik heb maar twee vrou wen per jaar nodig om op fiftyfifty uit te komen, die zijn er hoor, echt. Kijk maar naar al het vrouwelijke talent dat er van de universiteiten af komt." Isabelle: "Je moet er misschien wel meer moeite voor doen. Als er hier intern een vacature is, dan zijn vrouwen beschei dener. Vaak zie je dat zich vier of vijf mannen spontaan opgeven terwijl vrouwen denken: ik doe mijn werk toch goed, ik word later wel gevraagd voor een andere functie. Als je dan volhoudt: ik wil dat de verhouding 50/50 is, zowel bij de instroom als bij de doorstroom, dan moetje dus wel verder kijken dan je neus lang is." Philip: "Ik geef toe, beoordelen of ik een vrouw wel of niet moet aannemen vond ik moeilijker dan bij een man. Daarom zouden ook meer vrouwen selectiegesprekken moeten voe ren met kandidaten voor hogere functies. Toen ik nog in pan- nels zat, liet ik me nog te veel afleiden door wat er tegenover me zat, de verpakking zeg maar..." (Hilariteit alom bij de vrouwen.) "Nee, nee, lach maar, dit hindert helemaal niet. Jullie hebben jarenlang mijn mannenhumor moeten pruimen, nu mogen jullie ook een keer!" Isabelle: "Uit onderzoeken blijkt dat bedrijven met mannen én vrouwen in het management beter presteren dan bedrijven met alleen mannen in de directie. Dus het is ook economisch van belang dat er meer vrouwen meedoen aan de besluitvor ming en op hogere managementposities komen." Philip: "Daarnaast gaat straks de economie weer aantrekken en dan wordt het knokken om het beschikbare talent. Wij vissen momenteel vooral in de mannenpoel. Dan mis je gewoon de helft van het aanbod. We willen het externe imago van Heineken verbeteren op het gebied van diversity, omdat veel afgestudeerde vrouwen ons niet eens een brief durven te schrijven. Omdat ze Heineken zien als mannenbolwerk." Heineken nl magazine [5]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 15