Vliegen volge vaste regels Zoveel wensen zoveel uitzend krachten J Hoe belangrijk is de huidige aandacht voor non-product related kosten? Inspirerend om te zien hoeveel ideeën er vrijkomen als je mensen bij elkaar in een kamer zet Waarom is het niet eerder gedaan? Heineken omschrijft het als een must win bat tle. Wanneer hebben we gewonnen? Voor het boeken van vluchten en hotels en voor het huren van auto's golden tot 1 oktober in ieder land andere regels. In sommige landen maakt men gebruik van een preferred supplier. In andere niet. Een stuurgroep onderzocht twee mogelijkheden. Is het mogelijk een uniform reisbeleid te formuleren met daarin vaste criteria zoals 'wanneer neem je het vliegtuig?' Ook is onderzocht hoe de werkmaatschap pijen hun krachten kunnen bundelen door via een centrale aanbieder op uniforme wijze reizen aan te bieden. Eind september heeft de stuurgroep nieuwe contracten afgesloten. Zo weet iedereen bij welke partij je een vlucht moet boeken en uit welke hotels je kunt kiezen. Voor vluchten is dat nu VCK Travel, voor Hotels BSI. Meer informatie vind je op intranet. 'Heel belangrijk. De besparingen zijn groot. Dit jaar is de verwachte besparing voor Heineken in Europa meerdere miljoenen euro's. Als we alle initiatieven hebben gerealiseerd, kunnen we dat bedrag volgend jaar zelfs nog verder verhogen.' Kan Heineken binnen West-Europa al haar uit zendkrachten via dezelfde leveranciers inhu ren? Daarvoor moeten eerst de uiteenlopende wensen per land geïnventariseerd worden. Een complexe opdracht, omdat uitzendkrach ten niet overal dezelfde rol in de bedrijfsvoe ring spelen. Daarnaast geeft een manager bij de inhuur van tijdelijk personeel de keuze van de leverancier niet graag uit handen. Een stuurgroep onderzoekt de mogelijkheden om tot een gezamenlijke aanbesteding te komen die zoveel mogelijk in ieders behoefte voorziet. 'Heineken was vroeger anders georganiseerd. We heb ben in 2005 een grote stap gezet met de regionale organisatiestructuur. Daardoor werken landenorgani- saties nu beter samen. De huidige plannen hadden in de oude situatie niet verwezenlijkt kunnen worden.' 'Nooit. Het is een eindeloos proces. De grootste uitda ging is iedereen binnen Heineken ervan te overtuigen welke gemeenschappelijke doelen gerealiseerd kun nen worden. Daarna gaat het vliegwiel draaien. Het is inspirerend om te zien hoeveel ideeën er vrijkomen als je mensen bij elkaar in een kamer zet.' [18] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 24