EXIT GLOBAL WORKPLACE? VRAGENVUUR Met de Heineken Global Workplace (HGW) zouden de computerwerkplek ken wereldwijd worden gestandaar diseerd, zodat gegevens gemakkelijker konden worden uitgewisseld en kosten werden bespaard. Het plan haalde het niet. Edwin Erckens, IT-manager van Heineken, legt uit waarom. Wat ging er mis met HGW? Was dit niet te Hoe moet het nu verder voorzien geweest? met HGW? yraffig&a Heineken nl magazine [13] 'Achteraf bekeken hadden we het mis schien kunnen zien aankomen, maar dat wordt nu ook gezegd van de financiële crisis. Onze leverancier Hewlett Packard was ervan overtuigd dat het allemaal goed zou komen. Bij andere klanten had den ze dit immers ook al gedaan... We wilden binnen twee jaar de hele wereld standaardiseren. Dat bleek te hoog gegrepen. Dat ligt overigens niet alleen aan HP. Het blijkt dat Heineken daar als internationale organisatie ook nog niet klaar voor is.' Edwin Erckens: 'Halverwege 2009 was 95% van het project in Nederland afgerond. Een jaar later dan de bedoeling was, want onze originele doelstelling was dat iedereen hal verwege 2008 een nieuwe werkplek zou hebben. In totaal gaat het om zo'n 4500 computers. Het feitelijke omruilen van alle pc's met bijbehorende apparatuur verliep al moeizaam, maar we hebben vooral veel problemen gehad met de services van extern. De helpdesk functioneerde niet naar behoren, verhuizingen liepen ver keerd en aanvragen werden niet goed verwerkt. Dat leidde gelukkig niet tot grote bedrijfsproblemen, maar het leverde wel veel persoonlijke irritaties op. In Neder land hebben we dat redelijk kunnen opvangen, maar we zijn tot de conclusie gekomen dat het in de meeste andere landen zeker niet zou gaan werken.' 'Nederland was een pilot. Op basis van de resultaten hebben we besloten voorlopig met het project te stoppen. De Global Workplace blijft daarom voorlopig een Local Workplace. De wens om vergaand te standaardiseren en kosten te besparen staat nog wel, maar voorlopig willen we rust in de tent. Er komen dus geen veran deringen tot er in een ander land is aan getoond hoe het wél moet. De huidige services, zoals de Service Desk, zullen stapje voor stapje verbeteren. Uiteindelijk zullen we waarschijnlijk geen topwerk- plekservice hebbenmaar ik vertrouw er wel op dat we het de komende jaren sta biel houden. Weetje, het is altijd lastig om hier positief mee te scoren. Het is net als met stroom. Als het werkt, merkje het niet. Werkt het niet, dan merkje het wel.' OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij redactie@heineken.nl

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 19