EMPLOYER BRANDING 'Bij defotoshoot merkten we weer hoe betrokken medewerkers zijn verbeteren van de toeleveringsketen, terwijl je binnen Commercie juist te maken hebt met bijvoorbeeld investerin gen of betalingen van klanten. Of als IT'er houd je je niet zozeer bezig met pro grammeren, maar bijvoorbeeld wel met het bouwen van de Wieckse Witte-site Zonneradar.nl. Dat is ook de betekenis van het motto van de nieuwe campagne: Refresh Your Career. Oftewel: Kijk eens vanuit een andere invalshoek naar een baan bij Heineken. Je loopbaan zou zomaar een opkikker kunnen krijgen!' BANNER OF ADVERTENTIE Heineken zoekt voor haar vacatures mensen die iets tot een goed eindresul taat weten te brengen. Resultaatgericht werken en sterk zijn in de executie wor den gekoppeld aan het tonen van onder nemerschap en een gezonde dosis humor. Met ingrediënten als deze is de boodschap van het werkgeversmerk Hei neken uitgewerkt in tekst, beeld en een vormgeving die kan worden toegepast in allerlei uitingen, zoals campagnes, ban ners, de recruitmentsite, enzovoort. Toch is het niet zo dat er op korte termijn een grote landelijke arbeidsmarktcampagne losbarst. Omdat Heineken juist deze 'onbereikbare' potentiële medewerkers wil bereiken, kiest ze voor doelgroepen campagnes. Maroesja: 'Als er IT'ers nodig zijn, plaatsen we bijvoorbeeld een cam pagne in een IT-vakblad en als er marke teers nodig zijn, zetten we een banner op een marketingsite. Refresh Your Career richt zich op potentiële werknemers in supply, finance, HR, commercie en IT - van mbo'ers tot afgestudeerden.' HET LEUKE VAN HEINEKEN Maar waarom nu - te midden van de crisis - werken aan een werkgevers- merk? Zoveel werven we niet, althans op dit moment. Maroesja: 'Juist nu is het belangrijk om met employer branding te beginnen, want op de langere termijn verwachten we veel vacatures doordat er minder mensen op de arbeidsmarkt zijn. En je imago als werkgever verander je niet in een dag. Daarvoor moetje de tijd voor nemen en telkens weer opnieuw doelgroepen bereiken en raken. Heineken 'Heineken is een gewilde werkgever. Ik lees en hoor daar regelmatig wat over en ik hoor het ook wel van men sen met wie ik gestudeerd heb. Ik denk dat ze heel corporate, heel inter nationaal werken. Dat zullen ze ook wel moeten. Ik denk wel dat ik Heine ken zou kunnen helpen zich nog beter te positioneren als merk, met behulp van professionele brand extension. Bijvoorbeeld zoals bedrijven als Unile ver, Jaguar en het Amerikaanse AT&T dat doen.' staat als toch relatief kleine werkgever goed bekend, maar we streven ernaar topfavoriet te zijn in de werkgevers- markt.' Fase 2 is het in lijn brengen van de recruitmentsite van Heineken op inter net, zodat die aansluit op ons nieuwe Employer Brand. Deze vacaturesite wordt helemaal opnieuw ontwikkeld, om aan te sluiten bij de nieuwe vormgeving en boodschap van Refresh Your Career. In deze tijd kun je als sterk merk niet meer achteroverleunen en denken dat het genoeg is. Maroesja: 'Bij de fotoshoot voor Refresh Your Career zagen we zelf weer eens hoe leuk het is om bij een bedrijf met een sterk merk te werken. Medewerkers zijn zó betrokken! Bij de fotosessie in de brouwerij kwam de brouwer in allerijl zijn ketel extra schoon spuiten. Kijk, als we dat gevoel aan poten tiële werknemers kunnen overbrengen, zitten we goed.' Je kijkt bij ons verder dan alleen de geldstromen. Financieel specialist (hbo/wo) Manumus, su iaet, nis contere, esta caudam atraed Cations ultilintem horel patus ad nondl sis. Hemorem destlam locum con nondlntrum, se ego cae atum me clessicatl. Patid morehebatam mus conum dem omaion duces, st vlvis, quem omnessolum virl sul confeculudam inem, vatus, es hume ce derem. Namdlls caed aucons hll hoctus, si pra co cae facientem nullngultuus lus clemquam que convocum consullclam reistlmus nonslmmorum non tatu vis bondaclo us suam werkenbljhelneken.nl WI T'-J v v-J I Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 18