Bij het woord Heineken denken mensen in Nederland aan bier, gezelligheid, uitgaan en niet in de eerste plaats aan werk... Terwijl juist voor degenen die méér willen met hun carrière Heineken allerlei kansen biedt. Er komt nu een nieuwe arbeidsmarktcampagne om dat duidelijk te maken. Voor financiële technische of IT-vacatures hebben wc vaak moeite mensen te werven VERBREDING EN OPTIMALISERING VAN JE CARRIÈRE Natuurlijk is het op de arbeidsmarkt wel heel bekend dat Heineken mooie marke tingfuncties te bieden heeft, maar andere interessante banen zijn minder zichtbaar. Maroesja: 'Voor financiële, technische of IT-vacatures hebben we dikwijls moeite mensen te werven.' En Waarom zou jij Heineken aanbevelen bij je vakgenoten? Op zoek naar nieuw talent 'Bijna iedereen die bij Heineken komt sol liciteren, kent iemand die hier werkt. Dat is bijzonder. Het geeft aan dat onze medewerkers echt ambassadeurs van Heineken zijn. Maar we willen óók die mensen bereiken die geen contacten hebben bij Heineken...' Aan het woord is Maroesja Luiten, Adviseur Recruitment. Zij heeft de nieuwe arbeidsmarktcam pagne ontwikkeld: 'Potentiële sollicitan ten vinden Heineken een mooi merk, maar leggen niet altijd die link "ik kan er zelf gaan werken".' dus wil Heineken Nederland als het ware de muren tussen Heineken en de arbeids markt openbreken. Laten zien: Heineken is niet alleen maar een mooi biermerk, het is ook een uitdagend bedrijf om bij te werken. En Heineken streeft ook diver siteit na in de benoemingen van nieuwe medewerkers. Dit versterken van het imago van Heineken als werkgever heet in vaktermen: employer branding. Maar wat maakt het leuk om bij Heineken te werken? Maroesja: 'Natuurlijk de bedrijfstrots en de passie voor het vak, maar vooral ook datje bij Heineken "breder werkt dan je vak". Je kunt bij voorbeeld als controller binnen ons bedrijf heel veel verschillende kanten op. In de brouwerij heb je te maken met het Emiel Sonnemans (30) teamleider Verpakken Zoeterwoude levensmiddelentechnologie, Universiteitvan Wageningen 15 september 2008 'Na mijn studie heb ik een business course bij Heineken gedaan, een intensieve kennismaking van drie dagen met excursies en opdrachten. Wat me vooral aan sprak waren het mooie merk en de mogelijkheden die een grote, internationale onderneming biedt. Maar ik vond ook de mensen leuk.' 'Heineken is zo'n groot bedrijf; je kunt alle kanten op. Ik heb gekozen voor de managementkant, maar als voedseltechnoloog kun je ook kiezen voor de productontwikkeling, voor kwaliteitscontrole, voor logistieke planning of voor inkoop. Er zijn zoveel kansen.' Heineken nl magazine [11]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 17