VRAGENVUUR Het staat bijna dagelijks in de krant: pensioenfondsen worden hard geraakt door de financiële crisis. Hoe zit dat bij Heineken? Frank de Waardt van het Heineken Pensioenfonds geeft antwoord. Wat betekent de crisis voor het Heineken Pensioenfonds? Voelen wij dat in onze porte monnee? Kunnen we straks nog wel op een fatsoenlijk pensioen rekenen? I EN ONS PENSIOEN? "Vorig jaar is er veel verloren op de beleg gingen. Bovendien zijn onze verplichtin gen gestegen door het dalen van de rente. Maar onze dekkingsgraad is nu nog altijd boven de honderd procent. Dat wil zeggen dat we voldoende vermogen hebben om de pensioenen te kunnen uitkeren. Onze beleggingen zijn goed gespreid, zodat we op lange termijn allerlei economische scenario's kunnen overleven. We zetten niet in op één bepaald scenario. We beleg gen onder andere in aandelen, obligaties en vastgoed. Helemaal risicovrij zijn de beleggingen niet. Als je zonder risico zou beleggen, levert dat niet voldoende op om de pensioenen mee te laten stijgen met de inflatie, het zg. indexeren." "Deze situatie is voor niemand gunstig. Heineken en de werknemers zijn meer premie gaan betalen. Bovendien is het opgebouwde pensioen van de werk nemers op 1 januari niet aangepast aan de loonstijging. Voor de gepensioneerden geldt dat hun pensioenuitkering dit jaar niet is aangepast aan de inflatie. Voor lopig is deze crisis nog niet voorbij. Als er betere tijden komen, kan de pensioen premie weer omlaag. "Ik heb alle vertrouwen in ons beleggings beleid. Het afgelopen halfjaar is de dek kingsgraad van het Heineken Pensioenfonds gestegen van 100 naar 110 procent. Dat is te danken aan het feit dat we ons beleggingsbeleid niet hebben aan gepast. Als we eind 2008 acuut alle risico's uit de portefeuille hadden gehaald, zouden we van twee kanten zijn gebeten: je verliest eerst je buffers en profiteert dan later niet als het weer aantrekt. En ik vertrouw erop dat de economie zich op lange termijn weer zal herstellen." i| OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij redactie@heineken.nl

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 30