Fiscaal- vriendelijk Extra keuzemoment voor vrije dagen De keus van Liesbeth Oosten a De keus van Bert van der Vlist 4> De keus van Gerlinde Kusters, Tot voor kort moest je in het najaar, rond het 'normale' a la Carte- moment, bepalen ofje voor het jaar erop vakantie uren wilde aan- of verkopen. Daardoor moest je best een tijd vooruit denken en was het lastig om snel in te spelen op ver anderingen in je privéleven. Heineken biedt daarom vanaf nu een tweede mogelijkheid om hierover te beslissen. Die optie is niet aan een bepaald moment gebonden en geldt het hele kalenderjaar. De voorwaarden van de a la Carte zijn verder gewoon van toepassing. Je hebt dus volop flexibiliteit om te bepalen of je een aantal extra vakantie-uren nodig hebt voor bijvoorbeeld die mooie reis of grote verbouwing. Wanneer instappen: 2x per jaar business support 'Ik wilde graag eenmaal in de twee weken een vrije dag. Dus ik ben aan het rekenen geslagen wat het zou opleveren en kosten als ik 90 pro cent zou gaan werken. Ik kwam al snel tot de conclusie: dat zijn te veel vrije dagen. Dus heb ik de benodigde dagen erbij gekocht vanuit mijn brutosalaris. Zo heb ik precies genoeg vrije dagen en houd ik gewoon mijn 100% arbeidsovereenkomst met alle voordelen van dien, zoals een volledig pensioen. En op mijn extra vrije dag? Afspreken met een vrien din, klussen in en om het huis, waar ik op dat moment zin in heb. Echt een dag voor mezelf!' administratie logistiek, Houten 'Wij zitten zo ruim in de vrije dagen, dat ik beslo ten heb om atv- en vakantiedagen te verkopen. Ik heb het maximale verkocht: 11% dag. Zo hou ik er ook financieel ook nog iets aan over. Bovendien werk ik op een logistieke afdeling met zes collega's. De werkdruk is hoog, dus die extra dagen helpen om het werk af te krijgen. Wij maken eigenlijk allemaal gebruik van deze regeling.' Collega's die fiscaalvriendelijk aan hun gezondheid willen wer ken, zijn bij Heineken aan het goede adres. Heineken heeft name lijk met verschillende sportscholen een overeenkomst voor bedrijfsfitness. Een jaarabonnement bij deze sport scholen kun je via de salarisadministra tie betalen uit je brutoloon in plaats van uit je nettoloon. Dat scheelt flink! Bovendien weet je zeker dat je bij een goede sportschoolfitnest, want Heineken selecteert alleen sport scholen die aan bepaalde kwaliteitseisen voldoen. Wanneer instappen: doorlopend brouwerij 's Hertogen bosch: 'Ik heb gekozen voor fitness. Ik was al lid van de sportschool die onder de regeling van Heineken valt. Nu kan ik mijn overuren te gelde maken in een abonnement van de sport school. Ik zie het als een nuttige besteding van opgespaarde overuren!' [20] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 26