'Die beren zijn verdwenen' Pilot De pilot 'Werken vanuit ervaring' loopt van maart tot begin juli. Er zijn 24 deelnemers. Het traject bestaat op dit moment uit een individueel intakegesprek met een trainer/ coach, een kick-offbijeenkomst, en drie inter actieve workshops met na elke workshop een individueel coachgesprek. Er zijn twee leeftijdscategorieën: een voor mensen van veertig tot vijftig jaar en een voor vijftig jaar en ouder. Na evaluatie van de pilot wordt het programma definitief vastgesteld op basis van de ervaringen van de deelnemers. Dan moet het ook een vast onder deel worden van het opleidingsaanbod. Meer informatie via Intranet. Heineken nl mag azine 5 HOE WIJZER Wie? William Begeer. Leeftijd? 43 jaar. Werkt sinds negen jaar als medewerker Control op de brouwerij in 's-Hertogenbosch. Wil trainer worden. "Na negen jaar acht uur per dag achter de computer te heb ben gezeten, dreigde ik wat vastgeroest te raken bij Heineken. Ik zag weinig mogelijkheden om door te stromen of mezelf breder te ontwikkelen. Dit besprak ik in een RGB-gesprek met mijn leidinggevende. Juist op dat moment kwam deze cursus voorbij. Hij raadde me die aan. Ik heb me ingeschreven en ben ingeloot voor de pilot. Ik moet zeggen: ik ben positief verrast. De eerste workshop ging over de vraag: wat wil ik? Eigenlijk zou ik graag als trainer voor een groep willen staan, want de laatste jaren ben ik me steeds meer gaan interesseren voor werken met mensen en persoonlijke ontwikkeling. Inmiddels heb ik dit met de collega van het TPM Opleidingscentrum be sproken, hij ziet zeker mogelijkheden voor me in die richting. Daarnaast wil ik me graag meer gaan richten op de TPM- verbeterteams, die zich buigen over procesverbetering en het reduceren van verliezen binnen de brouwerij. Mijn leidingge vende zegt me hierin te steunen. Hoe alles vorm moet krijgen, weet ik nog niet precies. Daar gaan we het over hebben in de laatste workshop. Ik ben in beweging gekomen. In plaats van mist zie ik heldere kansen."

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 5