ORGANISATIE 'Nee, nu even niet!' Ze hebben jaren bij Heineken gewerkt en een schat aan ervaring opgedaan. Voor henzelf en voor Heineken is het belangrijk dat die ervaring wordt benut. Daarom startte onlangs een pilot voor een nieuw opleidings traject: 'Werken vanuit ervaring'. HOE OUDER Bij Heineken Nederland werken mensen van verschillende leeftijden. Elke levens fase kent zijn eigen behoeften. Voor de collega's zelf en ook voor Heineken als werkgever is het van belang dat mensen inzetbaar blijven en dat er in de ont wikkeling van medewerkers wordt geïnvesteerd. Met het traject 'Werken vanuit ervaring' besteedt Heineken aandacht aan de positie van oudere medewerkers. Het is een persoonlijk ontwikkelingstraject waarin mede werkers van veertig jaar en ouder uitgedaagd worden zichzelf en hun werksituatie onder de loep te nemen. 'K' Wie? Betty Hansen. Leeftijd? 56. Werkt negen jaar bij Heineken, waarvan de laatste driejaar als managementassistente van de afdeling Retail. Wil assertiever worden. "Het is goed om eens stil te staan bij je eigen levensfase. De tijd van echt carrière maken ligt voor mij en mijn leef tijdsgenoten achter ons. Nu komt het erop aan de tijd die we nog werken, zo interessant mogelijk te maken. In drie work shops kijken we naar: 'wat wil ik, wat kan ik en wat ga ik doen?' Ik heb er daar nu een van achter de rug en het is heel leerzaam - en leuk! We leren wat onze levensfase precies in houdt. En dat het essentieel is een goede balans te vinden in klussen die energie kosten en werk dat energie geeft. Je lek ker voelen in je werk, daar gaat het om. We kijken wat er voor nodig is om dat te bereiken. Door positief te denken bij voorbeeld, kun je spanning reduceren. In het intakegesprek met de coach werd mij gevraagd wat ik zou willen verbete ren in mijn werk. Ik weet dat ik wat assertiever moet zijn, wat vaker 'nee, nu even niet' moet zeggen, als ik het heel druk heb. Door de feedback van mijn coach probeer ik dat in praktijk te brengen: wat meer voor mezelf opkomen. Mijn lei dinggevende motiveert me daarin, dat is ook een belangrijke factor. Ja, ik vind deze workshop wel een aanrader." [4] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 4