HERINNERINGEN OPHALEN Jan Brants, "Waar nu tankwa gens rijden, werden toen kratten met flesjes geleverd. Die brach ten we de avond ervoor in koel wagens naar Geleen - want daar vond het festival de eerste jaren plaats. Die wagens stonden daar dan de hele nacht te dieselen en koelen." Jan Brants: "Met onze tankwa gens reden we tussen het slapen de publiek door. Soms moesten we de mensen verleggen. Dan reden we een paar meter en leg den ze dan weer terug." Wil Kicken: "Je had gekke figu ren toen. Veel hanenkammen en het hele terrein rook naar de wiet." Jan Brants: "Pinkpop in Baarlo. Het regende toen drie dagen aan een stuk. Dat gaf het terrein een doodse aanblik. Landgraaf, het jaar daarna, was een hele verbetering." Mare Nijst: "Na het eten van de onvermijdelijke vette festivalhap ga ik frontstage dringen tussen de persfotografen om een mooie kiek te maken van zangeres Louise Rhodes Lamb." Jo Blezer: "Het laatste jaar van het contract met Heineken. De afgelopen drie jaar liep het aan tal bezoekers terug en daalde de omzet. Is het toeval dat het festi val weer is uitverkocht sinds er Brand uit de tap komt?" Mare Nijst: "Het lijkt soms wel carnaval als je naar de uitdos singen van sommige bezoekers kijkt. Liggen, dansen, sjansen, vrijen, kijken, luisteren, eten en drinken. Kortom.de geneugten van het leven ondergaan." Rodney Hensen is als Event Manager niet alleen betrokken bij de commerciële afspraken, maar zorgt mede met de afdeling Marketing voor de profilering van het biermerk tijdens het evenement. Zo wordt er in het geval van Pinkpop een enorme bank opgebouwd uit Brand-kratjes. Verder worden de festival bezoekers gefotografeerd. Deze foto's wor den afgedrukt met een unieke Brand- en Pinkpop-uitstraling en meegegeven als aandenken. Op deze manier probeert Brand een extra beleving te creëren en indien mogelijk extra biervolume te realiseren. Rodney: "Al driejaar op rij stijgt de omzet boven verwachting. Om de drukte op te vangen hebben we dit jaar extra bars en raptaps ingezet, waarmee je twintig bier tjes in één keer kunt tappen. Hierdoor kon den we de bezoekers razendsnel en opti maal bedienen. Verder probeerden we dit jaar met succes de bierverkoop op de cam pings te stimuleren door speciaal ingerich te containerbarren in te zetten." Supply Chain Planner Wil Kicken en Michel Wouters, Projectleider Evenementen Zuid-Nederland en van oor sprong Brand-man, horen ook al twintig jaar bij de club. "Het mooie van Pinkpop is dat het ieder jaar weer anders is. Een ander programma en een an der publiek. Je weet nooit hoe de massa zich beweegt en daar moetje ter plekke op inspelen. Ons doel is niets doen. Dan we ten we dat we het goed hebben gedaan. Maar als er iets ge beurt, moetje er ook staan." Het Pinkpop-team van Brand. Jo Blezer behoort ook al 25 jaar tot de vaste kern van het team. Hij was ooit als vertegenwoordiger betrok ken, maar zit nu in het onroerend- goedbeheer van Heineken. Toch meldt hij zich ieder jaar opnieuw als vrijwilliger. Jo: "Jan [Smeets, red.] ziet mij als aanspreekpunt en we zijn echte vrienden geworden. Het vertrouwen is groot. Als wij zeggen dat we iets doen, weet Jan dat we het ook regelen." Heineken nl magazine [21]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 21