CIJFERS 2009 - Pinkpop (afgeleid van: 'pop met pinksteren') is het oudste onafgebroken popfestival van de wereld. In 1969 werd het voor het eerst geor- ganiseerd in Geleen, toen alleen op de maan dag. Golden Earring had de hoofdact en een ticket kostte toen fl. 2,50, iets meer dan een euro. In 1976 werd de eerste festivalcamping ingericht. In 1986 ging de organisatie samenwerken met Mojo Concerts. Het fes tival verhuisde voor een jaar naar Baarlo en streek in 1988 neer in Landgraaf, op de voormalige draf- en ren baan tussen Heerlen en Kerkrade. Pinkpop had zijn ups en downs, maar was in zijn veertigjarige geschiedenis 20 keer uitverkocht. Ook dit jaar was het festijn met 60.000 kaarten per dag weer helemaal uitverkocht. Brand-bier en Pinkpop horen bij elkaar Initiator en organisator Jan Smeets, alias Mr. Pinkpop, wil geen ander bier en ook niet met andere mensen werken. Het vaste Brand-team regelde ook alles toen er een aantal jaren geleden een driejarig contract met Heineken werd afgesloten. "Dat betekende dat wij vanuit Brand naar 's-Hertogen- bosch reden om daar de tankwagens te vullen", vertelt Jan Brants, die er in 1983 al bij was en tot zijn pensioen, vier jaar geleden, als procestechno loog van Brand de kwaliteit van het bier bewaakte. Terwijl de dansende menigte de rockende en rappende bands toe juicht, rijden de buikwagens van Brand (met ieder 140 hectoliter) over de sintelbaan langs het festivalterrein naar de diverse tappunten. Daar wordt de bierslang op de tanks aan gesloten en afgevuld. Bij die hele operatie zijn (het team van evenementenservices), de en de afdeling betrokken. Een vast team van 'oudgedienden' zorgt dat alles op rolletjes loopt. Mare Nijst (40) vierde dit jaar zijn 16e Pinkpop. Als bezoeker, maar omdat hij logistiek medewerker Kelderbier in 's-Hertogenbosch is, is hij ook stand-by om de helpende hand uit te steken. Daarnaast maakt hij de jaarlijkse foto's voor BinnenBrand, het huisblad van Brand. Mare: "De sfeer en de muziek zijn altijd geweldig. Ik heb vooral goede herinne ringen aan de tijd dat ik bleef kamperen. Dan word je 's ochtends wakker in een serene rust met 22.000 mensen om je heen. En terwijl de eerste wakkere kampeerder de barbecue aansteekt, rijden de Brand-wagens al rond om de nieuwe Pinkpop-dag op peil te beginnen." Aantal bezoekers: 3 dagen a 60.000 Aantal taps: 72 Aantal taplocaties: 14 Aantal 1000 litertanks: 35 Aantal tankwagens ingezet: 12 Aantal meters bierleiding: 1500 Aantal hectoliters: veel, heel veel [20] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 20