ROYAL CLUB GAAT DE STRIJD AAN Vrumona zonder Schweppes; een strop? Vrumona gaat in de aanval? Jullie steken wel je nek uit... Een lawine aan productinnovaties, vastgelopen onderhandelingen met Albert Heijn. Maar er zijn nog meer veranderingen in het productportfolio op komst. Met ingang van volgend jaar eindigt het licentiecontract van Schweppes en Dr Pepper. Vrumona blijft leidend in haar aanpak. Harry de Haas, marketing manager van Vrumona, legt uit waarom dit afscheid juist kansen biedt. ROYAL CLUB OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? [■-'./ Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij redactie@heineken.nl Harry de Haas: "Het heeft wel een duidelijke impact. Schweppes en Dr Pepper zijn samen goed voor zo'n vier procent van de omzet. Maar een strop? Dat is te zwaar uitgedrukt. Het biedt juist veel kansen voor ons eigen merk Royal Club. Nu wordt dat, anders dan Schwep pes, nog beperkt geschonken in de horeca. Royal Club zal met verschillende nieuwe verpakkingen en forse ondersteu ning haar plek in de horeca veroveren." "We gaan inderdaad keihard de strijd aan met ons prachtige merk Royal Club. Uit onderzoek blijkt dat Royal Club er bij de consument flink beter voorstaat dan het merk Schweppes. In de supermarkt, waar beide merken naast elkaar verkocht worden, wordt er ongeveer tweemaal meer Royal Club verkocht dan Schweppes. Dit zullen wij horecaondernemers uiteraard ook uitleggen, samen met de rijke historie waarop Royal Club in Nederland kan bogen. We zijn bezig met de ontwikkeling van een aantal nieuwe producten. Daarnaast gaat een nieuw reclamebureau een consumentencam pagne ontwikkelen, die over horeca en retail heen gaat. Daar ben ik nu al enthousiast over. Maar er is ook nog veel werk aan de winkel." "Absoluut! We willen een echte mentale leider in de markt zijn. Dat is te zien aan de introductie van Vitaminwater van Sourcy, maar ook aan de landelijke advertentie onlangs over Albert Heijn. Het past bij onze mentaliteit om te knokken voor iedere centimeter in de koeling en in het schap. Ikzelf vind het ook alleen maar leuk om nu die strijd met Royal Club aan te gaan. Je weet dat je merk er beter voor staat, we durven te investeren, we hebben heel goede mensen en er komt een krachtige cam pagne aan. Over twee jaar weten we meer en ik heb er alle vertrouwen in dat we het Schweppes-volume zullen terugwinnen met ons eigen mooie merk Royal Club." [18] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 18