Wouter Fijnaut: 'De economie kunnen we niet veranderen, maar we kunnen wel helpen' scoren. En dat is precies waarop Heineken inspeelt. De econo mie kunnen we niet veranderen, maar we kunnen wel helpen. Bijvoorbeeld als een in principe gezonde ondernemer behoefte heeft aan extra financieringsruimte. We ontwikkelen daarnaast nieuwe producten en ondersteunen dat ook met nieuwe apparatuur, zoals bijvoorbeeld bij Heineken Extra Cold. Voor ondernemers is dat waardevol. Als ze meer produc ten te bieden hebben, kunnen ze variëren met de marges. Daar hebben ze nu meer dan ooit behoefte aan. Horecaonder nemers beseffen dat ze met ons de winter doorkomen." IEDEREEN LOOPT DIE EXTRA MILE "We zijn volop bezig met innovaties", vult Joris Huijsmans, manager National Sales Logistics, aan. "Dat stelt ons in staat in een krimpende markt nieuwe producten aan te bieden, zoals Jillz en Strongbow (zie kader). Om dezelfde reden intro duceerden we onze eigen koffie- en theelijn Bazar. Er wordt in de horeca veel koffie verkocht door leveranciers die onvol doende verstand hebben van horeca. Zowel de introductie van cider als die van koffie is 'op zijn Heinekens' aangepakt. Dat wil zeggen: goed voorbereid, met mooie presentaties, een sterke merkuitstraling en ondersteuning door eigen vertegen woordigers. Iedereen, van verkooptelefonie tot de chauffeur die met een orderblok naar een klant stapt, doet zijn best om die nieuwe producten tot een succes te maken. Het is goed om te zien dat iedereen die 'extra mile' loopt." VEELKOPPIG MONSTER Een belangrijke rol in het overbrengen van die boodschap is weggelegd voor onze vertegenwoordigers en acountmana- gers. Tegenover het veelkoppige monster dat de horeca op dit moment treft - accijns, rookverbod en kredietcrisis - worden zij als multitaskers in stelling gebracht. Huijsmans: "De Heineken- vertegenwoordiger is niet alleen een verkoper, maar ook iemand die zich onderscheidt door passie, energie en kennis van de markt. Voor ondernemers is het vanzelfsprekend dat ze ons bij hun plannen betrekken. Daarom is het belangrijk dat de klant merkt dat er goed naar hem geluisterd wordt. Een vertegenwoordiger heeft een belangrijke rol als vertrouwens persoon. Door middel van coachingtrajecten besteden we veel aandacht aan de kwaliteit van die gesprekken. Of denk aan trainingsprogramma's voor horecapersoneel zoals 'Goed Getapt Bier' en 'Keuze in Tapbier'. Niet voor niets scoorden we in 2008 de hoogste klantentevredenheid van de afgelopen tien jaar." LUISTEREND OOR Ondernemer Paul Hermanides is blij met de steun van Heineken. "Ze denken mee over hoe je je tent in de markt zet. Toen ik Stanislavski ontwikkelde, heeft Heineken geholpen met de vertaalslag van concept naar de inrichting. Waar komen de bars? Hoe ziet de logistiek eruit? Ook met de marke ting hebben ze geholpen. Zo werd Jillz in mijn nieuwe restau rant gelanceerd. Als er meer kwaliteitsproducten op de markt Heineken nl magazine [15]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 15