Ondernemer Paul Hermanides: 'Vroeger vond ik Heineken wel eens arrogant. De laatste jaren is dat sterk verbeterd' Het mag dan bijna zomer zijn, in de horecawereld waait een gure wind. Accijnsverhoging, rookver bod en kredietcrisis halen de loop uit het cafébe zoek. Op verschillende manieren gaat Heineken de storm te lijf. Bijvoorbeeld door de introductie van nieuwe producten en intensieve begeleiding van ondernemers. "Horecaondernemers beseffen dat ze met ons de winter doorkomen." K ORM IN [14] Heineken nl magazine We moeten elkaar niet de put in praten, vindt Paul Hermani- des. Hij is eigenaar van een aantal horecagelegenheden in Amsterdam, zoals Hotel Arena, Stanislavski in de Stads schouwburg en het nog te openen café-restaurant Neva in Hermitage Amsterdam. Daarnaast is hij voorzitter Koninklijke Horeca Nederland afdeling Amsterdam. Dat de consument meer thuis blijft en minder besteedt, is hem niet ontgaan. Die daling is in Amsterdam zelfs nog scherper, stelt Hermanides vast. "De negatieve landelijke cijfers kun je in deze regio ver dubbelen." Het zijn spannende tijden. Ook voor Hermanides zelf. "Ik heb net Hotel Arena ingrijpend verbouwd. Daarmee is het van drie naar vier sterren gegaan. Terwijl sommige concurrenten terug willen van drie naar twee sterren. Toch moet je juist nu durven investeren. Ik kijk scherp naar kosten, maar schrap geen programma's zoals optredens van dj's en bands." STEUN AAN ONDERNEMERS Wie nu het hoofd laat hangen, is niet uit het goede hout gesne den, vindt Wouter Fijnaut, directeur Horeca. "Een aangesla gen ondernemer is in feite geen ondernemer. De markt is uitdagend maar er zijn nog kansen zat. In iedere tijd kun je

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 14