Joost Onderwater (28 jaar) is mede werker control PPI op de afdeling Business Analyse Productie. Hij wil graag controller worden en volgt daarvoor nu de post-hbo-opleiding Hoger en Financieel Administratief Management. Opleiding volgen? 7 Straks ben ik controller* VALUATION [5] Heineken nl magazine In 2008 werden er door medewerkers van Heineken 641 externe opleidingen gevolgd. V Een deel daarvan zijn korte cursussen van enkele dagen. Dit zijn veelal opleidingen op het gebied van gedragscompetentie. Daarnaast zijn er meerjarige vakopleidingen: de WEB 2, 3 en 4 (vergelijkbaar met de vroegere lts en mts) en de HBO en universitaire opleidingen. Wie een opleiding of cursus wil volgen, kan dat bespreken met zijn of haar leidinggevende. Als de leidinggevende akkoord gaat, moet de medewerker een opleidingsinschrijfformulier indienen. De leidinggevende moet dat altijd onder tekenen. Heineken stelt als voorwaarde dat de opleiding moet passen bij de persoon en binnen de doelstellingen van het bedrijf. beide handen aan! "Twee vrijdagen per maand ga ik naar Utrecht om mijn oplei ding HOFAM te volgen, dat is heel goed te doen. In het week end zit ik dan nog zo'n drie, vier uur te studeren - in tenta menperiodes ben ik natuurlijk iets meer aan het blokken. De opleiding die ik nu doe, kost rond de 12.000 euro. Zelf zou ik dat niet kunnen betalen, dus is het fijn dat Heineken er zo open voor staat. Ik werk nu acht jaar bij Heineken en heb ook al een vierjarige hbo-opleiding commerciële economie ge daan en een post-hbo-opleiding bedrijfskundig management. Commerciële economie was een avondopleiding, dat vond ik wel zwaar. Daarmee was ik toch vier jaar lang twee avonden in de week van huis. Nu ga ik achttien vrijdagen per jaar naar school - dat is een stuk minder zwaar. Ik krijg nu ook de helft van de dagen van Heineken, de andere dagen draag ik zelfbij. Ik ben erg gemotiveerd. Door mijn opleidingen kan ik het werk makkelijker aan, hoef ik minder op mijn tenen te lopen. Ik kan mijn werk meer gestructureerd doen, pak dingen sneller op. En ik hoop ook makkelijker te kunnen doorstromen naar an dere functies. Het mes snijdt aan twee kanten, want Heineken kan natuurlijk ook meer kanten met mij op. Ja, ik ben redelijk ambitieus. Ik ben nog jong, heb geen kinderen en voldoende tijd: waarom zou ik die tijd niet gebruiken om mezelf te ont wikkelen? Ik ben blij dat Heineken me de gelegenheid biedt, ik grijp de kans met beide handen aan. En over een paar jaar hoop ik controller te zijn, mijn eigen toko te hebben, binnen Heineken!"

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 5