'Die kans qrijp ik met E xterne opleiding Sandra van Os (24 jaar) is contracten beheerder op de afdeling Juridische Zaken. Ze is in september begonnen met een deeltijdstudie Nederlands recht aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Op veel wordt bezuinigd, maar investeren in de kennis en deskun digheid van medewerkers blijft belangrijk. Daarom krijgen bij Heineken mensen de kans om een externe opleiding te volgen. Twee collega's over hun ervaringen. 'Bedrijfsjurist zijndaar ga ik voor!' "Onwijs leuk vind ik het om deze studie te volgen naast mijn werk. Ik had zelf al eens aangegeven dat ik nog graag een stu die wilde doen, toen mijn leidinggevende met het voorstel voor rechten kwam. Geweldig! Ik heb gekozen voor de avond studie, zodat ik niet iedere keer overdag van mijn werk weg hoef om college te volgen. Dat leek me heel onrustig. Er staat zeven jaar voor deze studie, maar ik hoop in vijfjaar klaar te zijn. Ik doe nu ook al de eerste twee jaar in één. Dat kan ook omdat ik dingen herken - ik heb hiervoor een hbo-opleiding management economie en recht gedaan. Ik ben in september begonnen - en tot nu toe heb ik al mijn tentamens gehaald. Het gaat dus heel goed. Het is wel pittig naast een baan en alle leuke dingen die ik ook wil blijven doen in mijn vrije tijd. Ik heb er dan ook één dag werk voor ingele verd, ik werk nu vier in plaats van vijf dagen. Drie avonden in de week ga ik naar college. Ik krijg er positieve energie van, in mijn klas zitten meer mensen die heel druk zijn met werk en studie, dat schept een band. Door de week besteed ik onge veer vier uur aan mijn studie, maar als ik tentamens heb, neem ik vaak meerdere dagen vrij om te studeren. Bij de juris ten van onze afdeling kan ik terecht als ik vragen over mijn studie of werk heb, dat is wel heel fijn. Het past mooi in elkaar. Zelf doe ik de studie om mijn kennis te verbreden. En als het aan mij ligt, word ik in de toekomst ook jurist. Ja, heel graag bij Heineken - als die mogelijkheid er is!" [4] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 4