H Café-restaurant Merz, Dordrecht Aan de rand van het Dordtse centrum, bij de havens, ligt dit ongedwongen café-restaurant met retro/industriële uitstraling. Dankzij het enthousiasme van Tim Berendsen en Ferry de Klerk loopt het er storm. De Gekroonde Suikerbiet Dickens Jones Evenementenhal Koloszaal Golfbaan De Stok De Swoop Dus de zaken gaan goed? Wat maakt jullie zaak bijzonder? Bevalt het zakendoen met Heineken? Wat zou beter kunnen? Welk product loopt het best? BIJZONDER IN ZUID-WEST HET OUDSTE HOTEL Aan de Grote Markt in Bergen op Zoom ligt Hotel De Draak (1397), het oudste hotel van Nederland. De kustplaatsen van Zeeland trekken veel toeris ten uit binnen- en buitenland. Deze provincie heeft de meeste zonuren van Nederland. Het westen van Brabant wordt gekenmerkt door veel econo mische bedrijvigheid, vooral rondom Roosendaal en de petrochemische industrie in Moerdijk. Dordrecht is de oudste stad van Nederland en Breda misschien wel de meest bruisende.De horeca in deze regio is vrij traditioneel. Er zijn veel café-zaalbedrijven, sfeervolle plattelandscafés en natuurlijk de strandtenten langs de kust. LEKKERSTE HAPJE Yerseke is beroemd om zijn mosselen. Verreweg het grootste deel van de mosselvangst wordt geëxporteerd naar België en Frankrijk. Daar zijn ze dol op het Oosterscheldegoud. Maar ook in Yerseke zelf en in het Zeeuws-Vlaamse Philippine zijn uitstekende mosselrestaurants. karnaval, Breda Barst, Bloemencorso van Zundert, de Mosselfeesten in Yerseke, Concert at Sea in Brouwersdam en de Havenfeesten van Terneuzen. Adres: Nieuwe Haven 141, Zierikzee Soort horeca: Bruin café Waarvandaan: Jupiler Product: Heineken Adres: Grote Markt 40-42, Breda Soort horeca: Restaurant/eetcafé Waarvandaan: Hertog Jan Product: Brand Adres: Kasteellaan 21, Raamsdonkveer Soort horeca: Evenementenhal/Partycentrum Waarvandaan: Nieuw Product: Amstel Adres: De Stok 16, Roosendaal Soort horeca: Golfbaan Waarvandaan: Grolsch Product: Heineken en Brand Adres: De Stok 24, Roosendaal Soort horeca: restaurant/brasserie Waarvandaan: Jupiler Product: Heineken "De afgelopen maanden steeg de omzet met zo'n 20 a 25 pro cent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Onze volgen de stap is het restaurantgedeelte verder opbouwen." "De relaxte sfeer en de persoonlijke aandacht. Dordrecht is een moeilijke stad, maar de laatste jaren ontwikkelt de binnenstad zich positief. Bij ons is de sfeer goed." "Steeds beter. Ze denken echt mee en zijn ook wel wat gemak kelijker geworden. Het begin was lastig. De tent wisselde gere geld van eigenaar en dat had een negatief effect op de gasten en leveranciers. We moesten bewijzen dat we het anders gin gen doen. De relatie met vertegenwoordiger Sacco Janssen is prettig. Onze eigen opvattingen en wensen worden door hem zo goed mogelijk ingevuld." "Het is allemaal wel wat minder geworden: glaswerk moeten we tegenwoordig zelf aanschaffen en ook bepaalde onderdelen die (in onze ogen) bij het leveren van een bar horen kwamen voor onze rekening. Daardoor hebben we enkele flinke inves teringen moeten doen." "Amstel tapbier." Adres: Korte Kalkhaven 3, Dordrecht, tel. 078 6132582. Binnen ruimte voor: 500 mensen. Buiten: 120 plaatsen. Publiek: divers. Heineken nl magazine [13]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 13