Heineken Eind februari presenteerde de raad van bestuur van Heineken N.V. de resultaten voor 2008 aan de internationale pers. De cijfers vertonen "een sterk contrast", aldus CEO Jean-Franpois van Boxmeer. DOE MEE! Evenementenservice HBES organiseerde op 11 februari voor de tweede keer een innova tiedag. Daar waren de nieuwste trends op evenementengebied te zien. In totaal bezoch ten zo'n 300 medewerkers, relaties én klanten het evenement. en Jean-Frandois van Boxmeer tijdens "Het goede nieuws is de sterke organieke groei van de winst, die 11% bedraagt. De gerapporteerde nettowinst gaf echter een daling tot 209 miljoen te zien", aldus Van Boxmeer. Dit verschil is in hoofdzaak toe te schrijven aan buitengewone (eenmalige) kosten door recente overna mes in 11 markten, maar ook het gevolg van de econo mische situatie, vooral in Rusland, India en het Verenigd Koninkrijk. De bestuursleden berichtten ook over het bier volume van Heineken Nederland dat 2,2% lager lag, mede als gevolg van een flinke prijsverhoging ten opzichte van de concurrentie. Echter de ebit (beia) steeg als gevolg van een betere verpakkingsmix, striktere kostenbewaking en de hogere prijzen. Ook de opbrengsten vielen hoger uit. Voor 2009 kondigde CFO René Hooft Graafland twee bedrijfsprogramma's aan: Hunt4Cash2 en Total Cost Management. "Het zal duidelijk zijn dat onder de huidige omstandigheden alles om het motto 'cash is king' draait", aldus Hooft Graafland. Jean-Frangois van Boxmeer: "In 2009 is de wereld om ons heen duidelijk grimmiger ge worden. Maar ik ben ervan overtuigd dat we als onder neming sterker uit de strijd zullen komen." Ook iets opmerkelijks gelezen over een onderwerp dat raakvlakken heeft met (werken bij) Heineken? Laat collega's meegenieten en stuur je gekke, interes sante of afwijkende knipsels naar Heineken NL magazine: redactie@heineken.nl of naar Heineken NL magazine, kamer 2.486, Postbus 530, 2380 BD Zoeterwoude. HBES levert de commercie van Heineken een totaal pakket op het gebied van evenementen, zowel binnen (bijvoorbeeld een beurs) als buiten. Natuurlijk is die markt voortdurend in beweging. Daarom ontwikkelde HBES samen met diverse partners een aantal vernieu wende artikelen. De raptap, bijvoorbeeld, waarmee je 16 liter en 96 glazen per minuut kunt tappen. En merk- vlaggetjes die licht lijken te geven. Deze vernieuwin gen presenteerde HBES op de innovatiedag. Dirk Lubbers (manager van HBES): "We wilden de commer cie en haar klanten laten zien waartoe we in staat zijn. Niet alleen door onszelf te promoten als ondersteunen de afdeling, maar ook door te laten zien dat HBES de verkoop kan bevorderen." Maar natuurlijk kwamen ook de andere diensten die HBES kan leveren, zoals transport en stand- en decorbouw, op de innovatiedag aan de orde. Heineken nl magazine [9]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 9