k 'De bijeenkomst geeft mij een enorme boost 'Zo'n project ligt mij wel Nog omvangrijker dan ik dacht Onno Donker algemeen medewerker kelderbier- transport 's-Hertogenbosch "De grote lijn weet ik nu. Alle systemen worden gecomprimeerd in een SAP- omgeving, maar wat betekent het voor onze afdeling? In het oude systeem heb je een opbouw van order tot planning en vervolgens naar facturatie. Of we die lo gica houden in HeiSale moet blijken. Het zal best een klus zijn om iedereen warm te krijgen voor het nieuwe systeem. Dat wordt ook de uitdaging. Ik zit straks iede re week een paar dagen in Zoeterwoude om de blauwdrukken door te lezen. Ik sta te popelen om te beginnen. Het enige las tige is dat de tijd die ik aan HeiSale ga be steden, moet worden opgevangen door collega's. Iets van de grond af ontwikke len vind ik leuk, dat ligt mij wel. Ik werk al vijfendertig jaar bij Heineken en er gaat geen dag voorbij dat ik niet bijleer. Deze bijeenkomst geeft mij een enorme boost. Als Philip de Ridder op zo'n bijeenkomst zegt dat wij als key users de besten uit de markt zijn, dan doetje dat wel wat. Dat merkje aan alle aanwezigen. Ik ga straks in ieder geval een vlammend verhaal voor mijn collega's houden." Key user Jantine Visser Wat medewerker administratie logistiek Waar Etten-Leur "Wat het voor mij persoonlijk betekent, kan ik nog niet zeggen. Dat moetje mij over een halfjaar vragen. De komende drie maanden volg ik allerlei cursussen en workshops waarin we alle processen doornemen. Dat wordt echt non-stop le ren. Zo'n project ligt mij wel. Ik wist dat ze een medewerker administratie logistiek als key user zochten. Ik heb mij zelf op gegeven. Weliswaar ben ik geen groeps leider logistiek, maar ik heb wel een tijd alle taken uitgevoerd die bij die funtie horen. Voor mijn ontwikkeling is dit heel goed. Bij een eerder project moest ik chauffeurs opleiden. Die gingen van een balpen en bon over op een computer en printer (Dolfijn). Je moest sommigen echt overtuigen. Als dat lukt is het heel motive rend werk. De bijzonderheden ga ik gaan deweg ontdekken. Hoe goed sluit HeiSale aan op de praktijk? Hebben we nog an dere tools nodig? Als ik op A druk, wat gebeurt er dan op een andere afdeling? Daarover wil je graag praten met andere key users. Het leuke is datje als medewer ker echt meedoet aan de inrichting van een nieuw systeem." Key user Jos Nanne medewerker financial accounting Zoeterwoude "De afgelopen dagen vond ik echt top. Een dergelijke bijeenkomst biedt je de mogelijk heid de andere deelnemers te leren kennen op een informele manier. Ik ben al eens key user geweest voor het Proost-systeem en heb daarna ook een bijdrage mogen leve ren aan het project Warehouse Management System. Het leuke van zo'n functie is datje een brede kennis opdoet. HeiSale is nog om vangrijker dan ik dacht. Straks zit alles in SAP. Niet alleen het grootboek, maar ook alle andere (sub)systemen die nu nog via een interface lopen. Straks werken we meer proces gestuurd. Bij FS/accounting zullen we ons misschien beperken tot de module Finance and Control, terwijl logistiek actief is binnen de module Sales Distribiution. Voorheen kende je het hele proces. Het werk wordt nu specialistisch. Ik weet nog niet wat het voor mijn functie gaat betekenen. Misschien wordt de afdeling wel kleiner of anders opgezet. We gaan ons nu eerst focus sen op het werk als key user en leren hoe wij andere collega's straks bij de uitrol kunnen ondersteunen. Dat vind ik het leukste onder deel: het helpen uitrollen van SAP HeiSale bij de vestigingen." Heineken nl magazine [7

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 7