VAN ORDER- TELEFONIE NAAR VERKOOPTELEFONIE VRAGENVUUR Waarom een En tegelijkertijd reorganisatie? besparen? Wat betekent dit voor de mensen die er werken? Met een nieuwe telefooncentrale, oplei dingen en een andere werkwijze gaat de afdeling Verkooptelefonie het werk reorga niseren. Tegelijkertijd wordt er bespaard: voor het einde van het jaar gaat het aan tal medewerkers omlaag. Manager Joris Huijsmans geeft uitleg. s te===» "We willen meer verkoop van onze bin nendienst stimuleren. De medewerkers van Verkooptelefonie hebben wekelijks te lefonisch contact met onze 30.000 horeca- klanten. Zij noteren de bestellingen van klanten. Tot nu toe was het hoofdzakelijk ordertelefonie. De kans om in zo'n gesprek méér te verkopen werd onvoldoende be nut. En dat is zonde. Dus zeiden we: dat moet anders. Het werk kan ook echt effi ciënter. Nu wachten medewerkers met name af tot klanten zelf bellen. Door zelf te bepalen wie je wanneer belt, deel je de tijd veel beter in. En ben je beter voorbe reid op het gesprek. Straks overleggen mensen van Verkooptelefonie in sales- teams met de vertegenwoordigers en ac countmanagers en zo kunnen zij samen de werkwijze optimaliseren." "Ja. De afgelopen jaren hebben we te ma ken gehad met een daling van het aantal klanten en de omvang van bestellingen. Om die daling op te vangen, hebben we al minder flexwerkers ingezet. Maar we moeten nu ook het aantal vaste krachten verminderen. Voor het einde van dit jaar gaat het aantal medewerkers (fte) terug van 71 naar 54. We gaan niet alleen kijken naar de kosten. Van ordertelefonie naar verkooptelefonie gaan is een enorme stap. Daar zijn de mensen niet voor getraind, de systemen zijn er niet en de werkproces sen zijn er niet op ingericht. Vandaar dat we nu gaan investeren in opleidingen, een nieuwe telefooncentrale en uniforme werkprocessen. Trouwens verkooptele fonie wordt straks centraal gecoördi neerd maar blijft decentraal werken in negen units." OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? WSr Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij redactie@heineken.nl "Inmiddels hebben we een positief advies van de ondernemingsraad met daarin een aantal aanbevelingen. In maart en april worden alle medewerkers van verkoopte lefonie getoetst aan het nieuwe functiepro fiel. Daar komen drie groepen uit: mensen die geschikt zijn voor verkooptelefonie nieuwe stijl, mensen die er na een training ook geschikt voor zijn en mensen van wie we afscheid moeten nemen. Deze groep gaan we begeleiden bij het zoeken naar een nieuwe baan. Ik begrijp ook dat sommige medewerkers onzeker zijn over hun toekomst, maar een grote groep reageert ook begripvol. Zegt zelfs: 'Hè, hè, eindelijk gaan jullie investeren!'" Heineken nl magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 29