Marijke van den Hoogen (39) Project Manager New Product Introduction Bezig met Jillz vanuit: innovatie Helen Isherwood (51), Senior Technoloog "bij de Bedrijfs Technologische Dienst in 's-Hertogenbosch Bezig met Jillz vanuit: brouwen JP'> •V- -4.V ,-. "Twee jaar hebben we gewerkt aan de implementatie van het nieuwe pro duct Jillz binnen HNS. Al die tijd was het iets abstracts, iets waarvan we alleen de lege onderdelen konden vastpakken. Toen dan eindelijk het eer ste flesje van de band rolde en we dat echt in handen hadden: dat was zó geweldig! Ik zag brouwerijmanager Paul Bleijs heel trots rondlopen - en terecht! Er is zoveel betrokkenheid geweest van de brouwerij in 's-Herto- genbosch om Jillz tot een succes te maken. Dat was lang niet altijd mak kelijk, want zowel product als verpakking zijn heel complex. Het was onze taak om dat wat Marketing had bedacht, verder te ontwikkelen en te produ ceren: de nieuwe fles en het etiket, het recept opschalen, verpakkingslijn aanpassen, dat soort dingen. Wat ik heel bijzonder vond, was om juist in dit project met zoveel gedreven vrouwen samen te werken. Nee, dat was geen opzet, het was toeval. Maar het was wel heel erg leuk!" "Nadat de beslissing was gevallen om door te gaan met Jillz, volgde er een heel implementatietraject voor de brouwerij in 's-Hertogenbosch. Dat heb ik van begin tot eind begeleid. De uitdaging was om de bijzondere recep tuur van Jillz, die op kleine schaal was ontwikkeld, te vertalen naar een grootschalige geautomatiseerde brouwerij. Dat was heel complex. Er zitten meer natuurlijke suikers in Jillz dan in bier en minder mout en geen hop, omdat het niet bitter mag smaken. We moesten ook met nieuwe grondstof fen werken, namelijk cider en meerdere natuurlijke aroma's. De uitdaging was om precies de juiste verhoudingen te vinden. Twee jaar geleden zijn we begonnen met Jillz. Vorig jaar was de drank af en beschikbaar in fust. Eind januari zijn de eerste flessen afgevuld. Het was een grote technologische uitdaging. Het is allemaal heel goed gelukt. Ja, het was ontzettend leuk hier aan te werken." Heineken nl magazine [19]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 19