na""6 Strongbow! 'In vergelijking met wijn is cider verfrissender, trouwens het hevat ook minder alcohol' Ralph Rijks 'Als je cider in reclames blijft associëren met frisse appels, zal dat veel mensen aanspreken' Fenella Tyler gemaakt. Fenella Tyler, Head of Cider Communication bij Scottish Newcastle: "Scottish Newcastle kocht Bulmers in 2003, op het moment dat cider niet echt populair was in Engeland. Bulmers maakte onder andere marktleider Strongbow, en ging daarvoor met ondersteuning van S&N veel reclame maken. Daarmee trok de markt weer wat aan en na de introductie van ijscider was cider opeens weer hip, ieder een wilde weer cider drinken." Dat bleek toen S&N Strongbow Original lanceerde, dat in hoog tempo zeer populair werd. De markt bleef groeien en S&N sprong in het gat met nog meer nieuwe ciders. Tegenwoordig produceert S&N meer dan tien verschillende soorten cider. "Onze portfolio heeft het goed gedaan in Groot-Brittannië, we trokken nieuwe consumenten in de cidercategorie met behulp van fruitiger of ijskoude ciders of door nieuwe stijlen en ver pakkingen. Wat daarnaast consumenten tegenwoordig zeer interesseert, is waar een product van wordt gemaakt. Het feit dat cider wordt gemaakt van appels zal veel mensen aanspre ken," aldus Fenella. "Het is zeer interessant te zien hoe Jillz en Strongbow Gold in Nederland worden ontvangen. Het zou, na verloop van tijd, een heel nieuwe markt kunnen openen." Met Jillz en Strongbow Gold ligt het voor de hand dat Heineken Nederland mee gaat liften met de inter nationale opmars van cider. Want niet alleen in Groot-Brittannië wordt het veel gedronken, ook in Scandinavië, Frankrijk en Spanje is het popu lair. Dat cider een 'neutraal tot negatief' imago in Nederland had, zegt volgens Ralph dan ook niet zoveel: "Als mensen het al kennen, denken ze vaak dat het een soort kinderchampagne is. Maar toen Jillz vorig jaar vanaf april ver krijgbaar was in vierhonderd grote hore cazaken, werd het eigenlijk vrij goed verkocht. Om cider verder uit te bouwen wordt nu hard gewerkt aan de naams bekendheid van Jillz en Strongbow Gold. Tot nu toe werd dat alleen online gedaan, maar in april starten we met de tv-com- mercial, internet, communicatie op de winkelvloer, in bladen et cetera. In de supermarkt worden Strongbow Gold en Jillz aangeboden in verpakkingen van vier flesjes. Een flesje Jillz bevat 23 cl, Strongbow Gold wordt geleverd in flesjes van 27,5 cl. De voorgestelde consumentenadviesprijs per four-pack is 4,59. Zowel Strongbow Gold als Jillz heeft een alcoholpercen tage van vijf procent, net als bier. In de horeca is Jillz ook op tap te bestellen. De bedoeling is dat mensen Jillz op dezelfde manier drinken als bier. "De kans daarop is groot," zegt Ralph. "Het heeft alle eigenschappen van bier, behalve de bittere smaak. Het is ook van de tap te bestellen en de prijscategorie is dezelfde. Met de nieuwe cidermerken worden vrouwen, maar ook man nelijke consumenten aangesproken. Iedereen mag natuurlijk zelf bepalen wat hij of zij lekker vindt, maar we positioneren Jillz wel primair als vrouwe lijk. Vrouwen houden over het algemeen niet zo van de bittere smaak van bier. Strongbow positioneren we primair als mannelijk. Wat natuurlijk niet wil zeggen dat vrouwen het niet mogen drinken." En of het een succes wordt? Ralph, lachend: "Ik weet het wel zeker. In vergelijking met wijn is cider verfrissender, trouwens het bevat ook minder alcohol. Vergeleken met bier zijn Jillz en Strongbow minder bitter en hebben geen schuimkraag, waar sommige mensen écht niet van houden. En wat mixdrankjes en breezers betreft: cider is een veel natuurlijker product: minder zoet, het heeft minder chemische sui kers en ook veel minder calorieën. Het is hét natuurlijke en verfrissende alternatief!" [18] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 18