Jillz! Het is zover: Jillz zit in de fles en kan de retailmarkt op! Begin februari werden de eerste flessen afgevuld in de brouwerij in 's-Hertogenbosch. Vanaf maart is Jillz breed verkrijgbaar in horeca en supermarkt, net als Strongbow Gold. Senior Brand Manager Ralph Rijks spreekt van 'een van de belangrijkste introducties in de geschiedenis van Heinekerï. HÉT ALTERNATIEF VOOR BIER EN WIJN HIP IMAGO Alma Avdic (44) Technoloog Verpakken Quality Assurance Team 's-Hertogenbosch Bezig met Jillz vanuit: verpakken De naam klinkt licht en spranke lend "en zo smaakt het nieuwe Heineken-drankje ook," vertelt Ralph. "Jillz is lekker, verfrissend en heeft een lichte appel- smaak." De nieuwste Heineken-creatie is een cider. Een natuur lijke, licht alcoholische drank gemaakt van appels. Het afgelopen jaar is Jillz in de horeca geïntroduceerd in een test markt, nu volgt de verdere uitrol in de horeca en wordt het in de supermarkt gezet samen met Strongbow Gold, afkomstig van de Schotse dochteronderneming Bulmers. Cider wordt via een gistingsproces bereid uit appels en de daarin aanwezige suikers. Vijfjaar geleden begon Heineken met de ontwikkeling van Jillz. Ralph: "We wilden naast bier een andere licht alcohol houdende drank aanbieden. Heineken als onderneming spreekt namelijk veel mensen aan met zijn bier, maar er zijn nog altijd ruim zes miljoen mensen in Nederland die liever geen of weinig bier drinken, meestal vanwege de bittere smaak. Vier miljoen van hen zijn vrouw. Zij hebben dan ook weinig tot niets met Heineken, terwijl wij hen wel graag aan ons willen binden. En de mannen in deze groep zijn goed voor meer dan 3 miljoen hectoliter - een gigantisch potentieel! Daarom zijn wij om ons heen gaan kijken in landen die ook een volwassen biermarkt hebben, zoals Groot-Brittannië. Daar zagen we dat bier en cider heel goed naast elkaar kunnen bestaan. Zowel mannen als vrouwen drinken daar cider. Dat inzicht leidde bij ons tot de ontwikkeling van Jillz. Geen bier, geen wijn, maar een sprankelende cider met een verfrissende afdronk." Intussen kreeg Heineken met de overname van Scottish Newcastle, twee jaar geleden, ook Bulmers in handen. Bulmers is een grote ciderproducent - het levert gemiddeld vier miljoen hectoliter per jaar. Ralph: "Dat was natuurlijk dé kans voor Heineken Nederland om verschillende ciders aan te bieden en te gaan bouwen aan een cidercategorie." De keus voor Strongbow Gold, de fameuze cider van Bulmers, was snel Alma Avdic (44), Technoloog Verpakken Quality Assurance Team 's-Hertogen bosch was erbij toen Jillz dan eindelijk van de band rolde. "Sinds oktober vorig jaar heb ik samen met een werkgroep aan het project 'Jillz in fles' gewerkt. Dat project was een hele uitdaging omdat alles, van drank, flesje en dop tot om verpakking nieuw was en dat vraagt veel aanpassingen aan een afvullijn. Het moeilijkst was om de etiketten goed gepositioneerd op de flesjes te krijgen. De etiketten moeten bij Jillz-flesjes namelijk precies in een bepaalde inkeping terechtkomen. Uiteindelijkmet de inspanningen van de hele werkgroep en de vakkennis van de operators, is dat goed gelukt. Bij de laatste Jillz-run is een extra camera in de etiketteermachine geïnstalleerd, zodat de flessen met eventueel verkeerd gepositioneerde etiketten uit de productie gehaald kunnen worden. Ik vond het heel bijzonder om mee te mogen werken aan de ontwikkeling en de productie van de eerste Heineken-innovatie buiten bier. En Jillz is echt heel lekker geworden!" Heineken nl magazine [17]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 17